Azurové pobřeží – co všechno do něj vlastně patří

0

Když se řekne Azurové pobřeží, vybavíme si nejspíš kousek Francie, kde se můžeme po pořádně náročné tůře po okolí bez obav rozvalit na pláž a užívat si čisté vody, bílého písku a skvělého servisu.

VIDEO:

Ovšem jaké oblasti konkrétně „území“ Azurového pobřeží zahrnuje? Většina lidí ke svému úžasu zjistí, že je mnohem větší, než si mysleli.

Svou cestu začněte v Monaku

První delší zastávku by si měli všichni cestovatelé dopřát v Monackém knížectví. Tady čeká na všechny zvědavce třeba knížecí palác rodiny Grimaldi, ale také klášterní katedrála a Oceánografické muzeum. A neměli byste vynechat ani Monte Carlo se slavným kasinem, to je takové MUST HAVE zdejší oblasti.

Letovisko Antibes a další zajímavosti

Další zastávkou cesty po Azurovém pobřeží bude francouzské letovisko Antibes. Tady vás bude čekat především Picassovo muzeum a jeho pracovní studio. A nesmí chybět ani „perla“ Azurového pobřeží –  festivalové město Cannes. Je proslulé nejenom svými filmovými festivaly, ale také luxusními jachtami nebo prestižními hotely. Procházka jeho ulicemi tak rozhodně stojí za to, i když by vás neměly překvapit poněkud vyšší cenovky v obchodech.

Minout byste neměli ani vesnici Vallauris, francouzské centrum světoznámé keramiky a čeká vás tu i procházka po anglické promenádě. Tu si nesmíte nechat ujít, protože rozhodně stojí za to.

Slovinsko, San Remo a romantická Itálie

Ale Azurové pobřeží stále ještě nekončí. Čeká vás Slovinsko a jeho letovisko San Remo. To můžete znát především díky jeho četným festivalům a květinovému trhu. A chybět nesmí ani Verona alias „Juliino město.“ Najdete tu údajný Juliin rodný dům se slavným balkonem (a davy turistů), Danteho pomník či Scaligheriho hrob… Stále vám to nestačí? Prohlédněte si Azurové pobřeží z výšky díky našemu videu.

zdroj foto: redakce

Fotografie:

Marseille
Marseille

Pobrezi-francouzska-riviera
Pobrezi-francouzska-riviera

Pristav-a-jachty-ve-Francii
Pristav-a-jachty-ve-Francii

Pristav-marseille
Pristav-marseille

Promenada-a-pobrezi-v-nice
Promenada-a-pobrezi-v-nice

Azurove-pobrezi
Azurove-pobrezi

Cesta-francouzska-riviera
Cesta-francouzska-riviera

Jizni-francie
Jizni-francie

Luxusni-dum-francouzska-riviera
Luxusni-dum-francouzska-riviera

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA