Dubrovník nabídne filmová místa i perfektní sólo výlety

0

Hledáte tu nejlepší sólo destinací v Chorvatsku určenou pro náročné cestovatele? Pak vsaďte právě na Dubrovník, tady rozhodně nebudete během svého výletu vůbec nijak strádat.

VIDEO:

Pokud jste fanouškem seriálů, tedy konkrétně série Game of Thrones, pak určitě víte, že právě tohle město se stalo součástí scénografie Králova přístaviště (King’s Landing), byť samozřejmě s velkou pomocí filmových triků. A právě sem teď turisté míří nejčastěji. Rozhodně však nejde o jediné lákadlo.

Na prohlídku hradeb a ještě dál

Svou návštěvu tohoto města byste měli začít výletem na unikátně zachovalé městské hradby v Dubrovníku. Uniknout by vám neměl ani suterén Diokleciánova paláce, plný suvenýrů od místních řemeslníků nebo kostel sv. Duje, za ním se během všedních dní odehrávají zajímavé koncerty pouličních umělců.

Můžete se také vydat pěšky do Srđ, odkud se vám ukáže nejkrásnější pohled na Dubrovník vůbec – ano, právě odtud pocházejí ty nejtypičtější záběry na fotografiích a pohlednicích, známé z celého světa. Úplně nahoře najdete také velkolepou pevnost, tady však budete muset zaplatit vstupné.

Nejkrásnější fakultativní výlety v okolí Dubrovníku

Těšit se však můžete na dobrou restauraci, bar a samozřejmě na samotné muzeum umístěné v pevnosti s tématem chorvatské vlastenecké války. Právě odtud je možné vystartovat i na mnohé oblíbené celodenní výlety třeba na Lopud, Koločep a Šipan a samozřejmě také na ostrovy Korčula a Mljet.

Onou příslovečnou třešničkou na dortu pak bude malý ostrůvek Lokrum, kde lze navštívit unikátní rezervaci lesní vegetace, a dorazíte sem během pouhých 10 minut jízdy lodí přímo z městského přístavu Dubrovník. Máte chuť na další dobrodružství? Vsaďte na rafting v divokých vodách řeky Cetiny nebo si prohlédněte naše unikátní video z Dubrovníku.

zdroj foto: redakce

Fotografie:

Dubrovnik-chorvatsko
Dubrovnik-chorvatsko

Dubrovnik-pobrezi
Dubrovnik-pobrezi

Dubrovnik-v-noci
Dubrovnik-v-noci

Dubrovnik
Dubrovnik

Chorvatsko-dubrovnik
Chorvatsko-dubrovnik

Mesto-dubrovnik
Mesto-dubrovnik

Most-dubrovnik
Most-dubrovnik

Nocni-dubrovnik
Nocni-dubrovnik

Pobrezi-dubrovnik
Pobrezi-dubrovnik

Pristav-dubrovnik
Pristav-dubrovnik

Ulice-dubrovnik
Ulice-dubrovnik

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA