Chorvatský Brač nabídne bohatou historii, tyrkysové moře i nádhernou přírodu

0

Pokud jste už párkrát Chorvatsko navštívili, pak určitě víte, že Brač je třetí největší chorvatský ostrov ležící mezi Hvarem a pobřežím Splitu. Nabídne příznivé klimatické podmínky a bezpochyby patří mezi nejslunnější oblasti Dalmácie.

VIDEO:

Tím však většinou naše znalosti o něm končí. A přitom nám tento kousek Chorvatska může nabídnout bohaté kulturní a historické dědictví, které jde ruku v ruce s panenskou přírodou. A kam se na něm vydat?

Seznamte se s nevšední historií Brače

Nejlepší obrázek si uděláte tak, že navštívíte některý z jeho početných kostelů a dalších architektonických památek. A zapomenout nesmíme ani na bračské lomy, protože nádherný bílý bračský kámen stojí za krásou mnoha známých (nejenom chorvatských) památek. Stačí si vzpomenout jen na Diokleciánův císařský palác ve Splitu nebo třeba sídlo OSN v New Yorku.

Rádi byste se pokochali spíše kulturním dědictvím? Pak zamiřte přímo do farnosti sv. Petra, kde na vás čeká  unikátní sbírka sakrálních předmětů z období benátské renesance a také mnohé raně křesťanské relikvie a mozaiky. Ale neměly by vám uniknout ani další nádherné památky:

  • Zvonice farního kostela Nanebevzetí Panny Marie
  • Kostel sv. Jana Křtitele
  • raně křesťanská bazilika v Postiře apod.

Kam za nádhernými bračskými plážemi

Vydejte se také na výlety po okolí a užijte si unikání dalmátskou přírodu. A až se dost unavíte, pak si odpočiňte na dlouhé oblázkové pláži Zlatni rat na jižní straně nebo na písečné pláži Lovrečina v Postiře. Samotná Postira je opravdu kouzelné rybářské městečko, založené v roce 1347. Obklopují ho svěží borové lesy a najdete tu i menší zátoky s plážemi, kde si kousek soukromí vydobude úplně každý. A pokud chcete autentický suvenýr, odvezte si kvalitní olivový olej nebo víno, jimiž je Postira vyhlášená. Více najdete v našem videu.

zdroj foto: redakce

Fotografie:

Pobrezi-brac
Pobrezi-brac

Brac-mesto
Brac-mesto

Choravatsko-brac
Choravatsko-brac

Lode-u-ostrova-brac
Lode-u-ostrova-brac

Ostrov-brac
Ostrov-brac

Plaze-brac
Plaze-brac

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA