Taormina na Sicílii – tady na vás dýchne skutečný středověk

0

taormina italie

Goethe ve své knize Italská cesta vzpomněl město Taormina jako povinnou zastávku po Evropě. Nejen jeho tohle místo uchvátilo, tisíce turistů sem mají namířeno po celý rok. Díky svému půvabu je dnes hlavním městem turismu v Sicílii.

Starověké divadlo

Starověcí Řekové jsou proslulí tím, že si rádi své budovy stavěli v krásných malebných lokalitách. V Taormině se jim zalíbila pára ze sopky Etny a záliv Naxos, na který je skvostný pohled. Proto ve městě postavili – dnes už památku – divadlo, které se díky velkému sálu stalo druhým největším starodávným divadlem na Sicílii. Toto divadlo prošlo řadou úprav, dokonce v římských dobách fungovalo arénou pro gladiátory.

Brána Porta Messina

Vstupu do města Taormina na jeho severu dominuje staré opevnění – brána, která byla postavena Araby. Odtud se můžete vydat pěší zónou obklopenou malými řemeslnými obchody a obchody se starožitnostmi až k místu Palazzo Corvaja – Palác Corvaja. Je to dům sicilského parlamentu z roku 1400 s malebným vnitřním nádvořím a krásnými velkými okny na přední straně.

V současné době se v prvním patře nachází muzeum umění a lidové tradice, zatímco přízemí slouží pro turisty jako turistická informační kancelář. Odtud se dostanete k této impozantní pomníku via del Teatro Greco. V blízkosti paláce Corvaja se nachází skrytý klenot – Naumachia, který spolu s divadlem je druhým důležitým prvkem římského města a je také jednou z největších římských památek ostrova. Jedná se o velký prostor, který sloužil pro římské hry.

Duomo di San Nicola

Duomo di San Nicola neboli katedrála San Nicola pochází ze třináctého století. Dnes je sídlem arcibiskupa v Sassari. Tato stavba byla dokončena až v 18. století, tím pádem se v ní promítly gotické, renesanční, barokní či neoklasicistní prvky. Aragonskou gotiku naleznete uvnitř budovy, oltář katedrály zdobí Madonna del Bosco ze 14. století, a můžete vidět i několik pláten a procesní korouhev.

Návštěva Taormini stojí za to, zvláště pokud jste příznivci uměleckých slohů a historických památek, kterých je ve městech nespočet.

Více zajímavostí z Evropy najdete na vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here