Německo – známe ty nejzajímavější turistické cíle

0

Německo, země proslavená Octoberfestem, ovocným pivem a typickými bavorskými kroji. Jak jistě víte, Německo je velká země a skýtá mnoho věcí k objevení. Na co se tedy zaměřit? V tomto článku vám představíme dvě oblasti – severovýchodní s množstvím velkých měst a potom oblast kolem řeky Altmühl.

Berlín

Berlínem mají všichni spojenou především Braniborskou bránu (někdy též známou jako Brandenburskou). V tomto krásném městě však najdete více věcí, které stojí za návštěvu. Příznivci sportu si jistě užijí prohlídku olympijského stadionu postaveného pro Olympijské hry v roce 1936. V letech 2000-2004 byl stadion zmodernizován a stal se domovským stadionem berlínského fotbalového mužstva Herthy BSC Berlin.

berlin olympijsky stadion
berlin olympijsky stadion

Milovníci historie by si neměli nechat ujít poslední zbytky Berlínské zdi dlouhé asi 1,3 km. Christine Mac Lean část zdi v prosinci roku 1989 pomalovala a postupně se k ní přidávali další a další umělci se svými obrazy zachycujícími události z historie. Tímto způsobem vznikla dnešní tak zvaná East Side Galerry. Checkpoint Charlie je pro změnu místo hraničního přechodu, místo, kde bylo možné Berlínskou zeď projít z jedné strany na druhou. Spojoval tedy americkou část Berlína se Sovětskou. Jeho jméno je dáno anglickým slovem pro kontrolní stanoviště (checkpoint) a Charlie je slovo používané v hláskovací tabulce NATO. Checkpoint Charlie byl tedy třetím kontrolním stanovištěm. Po sjednocení Berlína byl přechod zničen, v roce 2000 však byl v rámci výročí stavby Berlínské zdi podle fotek znovu vybudován.

berlin checkpoint charlie
Checkpoint Charlie

misensky porcelanMíšeň

Město porcelánu. Nachází se zde jedna z nejslavnějších porcelánek a při její prohlídce narazíte na nádherné kousky. Ať už se jedná o porcelánové sochy, kamna či nádherné nádobí. A pokud se vám výrobky zalíbí, můžete si nějaký odvézt i s sebou domů.

Drážďany

Město spojené především s návštěvou vánočních trhů a typickou Drážďanskou štolou. Ale i během roku zde naleznete místa vhodná k výletu. Galerie Zwinger v sobě skrývá nádherná umělecká díla starých mistrů, milovníci sakrálních staveb by pro změnu neměli vynechat Katedrálu Nejsvětější trojice (Hofkirche) či protestantský Kostel Panny Marie (Frauenkirche) s neobvyklým čtvercovým půdorysem.

Okolí řeky Altmühl

Nyní se již přesouváme na jihozápad od naší republiky. Řeka o sobě je na mnoha místech překrásná. U našich sousedů také přetrvává příjemný zvyk budovat kolem řek cyklostezky. Pokud je člověk poté projíždí po proudu, čeká ho nádherná jemně se svažující cesta plná zajímavých míst. Povrch cyklostezek je upravený, kempy v okolí čisté a často dobře vybavené. Pokud však na svých cestách vyhledáváte lepší zázemí, najdou se nedaleko cyklostezky i různé hotely či hostely.

Rothenburg ob der tauber hradby
Rothenburg ob der tauber hradby

Rothenburg ob der Tauber

Toto nádherné středověce vypadající město na vás dýchne pohádkovou atmosféru. Opravdu si v jeho uličkách člověk připadá, jako kdyby skrz bránu vešel do jiné historické doby. Město obklopují vysoké hradby, které si můžete projít a podívat se tak na město z výšky. V klikatých uličkách zase naleznete působivé hrázděné domy. Město si zachovalo svou podobu již ze 14. století. Během druhé světové války bylo sice vybombardováno, jeho občané ho však znovu vystavěli do původní podoby.

Rothenburg ob der tauber
Rothenburg ob der Tauber

Ornbau

ornbau
Ornbau

Dýchá romantickou atmosférou. Na první pohled návštěvníky zaujme katedrálou – nejstarší budovou města – která zde stojí již přibližně tisíc let, stejně jako městské hradby. Dále je Ornbau typické zachovalou nádhernou zvonicí a kamenným mostem.

Gunzenhausen

gunzenhausen
gunzenhausen

Další z překrásných měst, které Německo nabízí, je považováno za vynikající místo k rekreaci a nachází se na seznamu památek UNESCO. Při jeho návštěvě jistě neopomeňte náměstí s vysokou májkou a hodinami doplněnými o zvonkohru. V centru naleznete další hrázděné domy i nádherný protestantský kostel Panny Marie. Gunzenhausen má vysoké městské hradby, protože v minulosti fungoval jako pevnost. Právě tudy totiž vedla hranice mezi světem ovládaným Římany a světem barbarů (Germánů a Keltů).

To je ovšem jen střípek ze zajímavých lokalit, které tato země nabízí. Při vaší cestě podél řeky Altmühl za Gunzenhausenem ještě narazíte na jezero Altmühlsee či město Pappenheim. U Řezna pro změnu najdete antický chrám Wahalla postavený na památku velkých postav německé historie. A pokud svůj výlet správně naplánujete, stihnete se ještě na hradním nádvoří ve městě Neunburg vorm Wald podívat na každoroční husitskou bitvu zinscenovanou přibližně 150 ochotníky.

gunzenhausen2
gunzenhausen

V rámci výletu po severovýchodní oblasti Německa bychom vám ještě doporučili například zámek Moritzburg, kde se natáčela všem jistě dobře známá pohádka Tři oříšky pro Popelku. Z boku zámku najdete schodiště, na kterém Popelka ztratila onen pověstný střevíček. Cestou do Drážďan budete míjet majestátní pevnost Königstein a z přírodních úkazů zde stojí za návštěvu například skalní města v Žitavských horách, Jonsdorfské lomy či skalní masiv Nonnenfelsen.

Navštivte Německo a další státy. Další tipy na výlety najdete u nás na vyslapy.cz

 

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here