Wroclaw v Polsku má pro návštěvníky připravenou hledačku. Zvládnete všech 200 úkolů?

0

wroclav polsko

Víte, proč si každý z návštěvníků Wrocław neboli česky Vratislav zamiluje? Už jen díky její poloze – Wrocław leží na řece Odra spolu se svými 12 ostrovy, 130 mosty a přírodními parky. Každý, kdo zbožňuje gotickou architekturu, bude uchvácen z tohoto nádherně zachovaného katedrálního ostrovu.

Staré Město Wroclawi

Srdcem Wroclawi je Staré Město, které v sobě ukrývá staré trhové náměstí, tzv. Rynek – je druhé největší v zemi. Rynek byl v posledních letech rekonstruován, krásně se v něm mísí různé styly architektury. V létě je to místo, kde se schází pouliční umělci a zpěváci.

Ostrów Tumski

Tady tato část je duší Wroclawi. Je to první část města, která byla v 9. století osídlena slovanskými kmeny. Vzhledem k tomu, že biskupství zde má své kořeny od roku 1000, zůstalo toto náboženské místo domovem nejvýznamnější katedrály sv. Jana Křtitele.

Hala Století

Tato budova pochází z roku 1912 a vznikla jako památník stého výročí vítězství nad Napoleonem v bitvě u Lipska. Od roku 2006 patří do seznamu UNESCO.

Zajímavosti města Wroclaw

  • Je hlavním městem Dolního Slezska.
  • Jeho hlavní nádraží se podobá středověkému hradu a má obrovský interiér s obchody, restauracemi a kavárnami.
  • Po celém městě je úmyslně umístěno přes 200 mini soch skřítků – sochy patří mezi nejzajímavější památky města. Jmenují se gnomové a každý gnome má své jméno a nese si svůj příběh.

Jeníček a Mařenka

Víte, o co se jedná? Jsou to dva hezké domy, které spojuje barokní brána z roku 1728. Ta vedla kdysi na kostelní hřbitov.

Jestli vám můžeme doporučit prohlídku města v zimě, tak jedině v období adventu. Dovedete si představit vánoční atmosféru v centru tohoto historického města? Jeho vánoční trhy spolu s krakovskými, jsou celosvětově vyhlášené.

Více zajímavostí z Evropy najdete na vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here