Řecké Santorini – když ho chcete ochutnat, musíte se napít

0

santorini recko

Vydejte se na místo, jenž je básníky a malíři zvěčněno díky svému oslavovanému světlu, mnohobarevným útesům a dokonalým západům slunce. Klasické bílé domy přiléhající k útesu, divoké vulkanické sopky – už víte, jaké souostroví myslíme? Vítejte v Egejském moři na ostrově Santorini.

Stále aktivní Santorini

Santorini je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Řecku a nejoblíbenější destinací vůbec. Už Cousteau tady hledal ztracené město – Atlantidu. Málokdo ví, že celý komplex ostrova Santorini je vlastně stále aktivní sopkou a pravděpodobně jedinou sopkou na světě, jejíž kráter se nachází v moři. Díky dvanácti obrovským výbuchům vznikly ostrovy, jež tvoří Santorini.

Pro milovníky potápění nabízí ostrov tajemné vulkanické hlubiny, například Cape Tripiti v Thirassii, vrak v Taxiarchis, Palia Kameni, útes Adiavatis, jeskyně v Mesa Pigadia a „indická skála“ v Akrotiri

Ostrov lásky

Santorini má pověst jako „svatební destinace“. Páry jak z Řecka, tak z celého světa shledávají toto místo jako nejlepším pro skvělou romantickou dovolenou – například pro svatební cestu. Pyšní se nádherně čistou vodou, typickými bílými domky s modrou střechou a nezapomenutelnými západy slunce.

Ostrov i ochutnáte formou vína

Návštěva ostrova nekončí pouhým západem slunce. Nesmíte přijít o gastronomický zážitek, jelikož tento ostrov je opravdovým kulinářským rájem! Kuchaři využívají tradiční suroviny jako jsou například cherry rajčata, bílé lilky, fava fazole, kapary, sladké koufeto a „hloró tyrí“- speciální druh čerstvého kozího sýr. K tomu můžete ochutnat některé z výjimečných vín vyrobených z hroznů pěstovaných ve vulkanické půdě ostrova. Vyzkoušejte například proslulé Vinsanto ze sopečných vinic starších 3200 let.

Ostrov je lemován unikátními plážemi v exotických barvách černé, červené a bílé s příměsí vulkanického písku. V Kokkini Paralia (Červená pláž), Aspri Paralia (Bílá pláž), Perivolos, Perissa a Kamari vytváří sopečná země nesmrtelné umělecké dílo. Pohodlné lehátka, houpací sítě, koktejly a lahodné občerstvení na vás čekají na všech organizovaných plážích Santorini.

Více zajímavostí z Evropy najdete na vyslapy.cz

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here