Pobřeží Černého moře nejsou jenom Zlaté písky. Kam se vydat dál

0

cerne more bulharsko

Neotálejte a začněte si pomalu chystat plavky, sluneční brýle, vyberte si zajímavou knihu, taktéž nezapomeňte na opalovací krém s vysokým UV faktorem a slunečník. Černé moře je lemováno krásnými plážemi, o které vůbec není nouze.

Zlaté písky

Kdo máte rádi písečné pláže, tak si jistě zamilujete Zlaté písky. Písek tu má skutečně zlatou barvu a pláž je považována za pláž s nejlepším pískem v Evropě. Toto místo se chlubí 8 kilometry dlouhým úsekem.

Tyulenovo

Tyulenovo je malá vesnice, která se nachází 61 km severně od města Varna. Strmé pobřeží a úchvatný výhled na Černé moře sem láká spoustu turistů. Můžete se procházet na horizontu po celé hodiny. Na druhé straně se nachází oblast Ashaluk, která je skvělým místem pro potápění. Každoročně se zde koná událost, kdy se sejde velký počet lidí, kteří skáčou z útesu do moře.

Pláž Bolata

Viděli byste rádi delfíny? Tak si místo ranní kávy dopřejte vyjížďku loďkou na moři při východu slunce, právě tehdy, když je voda klidná, začnou delfíni plavat kolem.

cerne more
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                  Satelitní pohled na Černé moře

Mys Emine

Mys Emine je nejvýchodnějším bodem balkánské hory. Je také koncovým bodem slavné turistické trasy Kom-Emine. K dispozici je malý maják a krásný výhled na moře.

Město Sozopol

Staré město Sozopol je jedno z nejromantičtějších míst na pobřeží Černého moře. Pyšní se svou historií a kouzlem, nachází se v blízkosti známých pláží a míst, které můžete v této oblasti navštívit.

Ostrov St. Ivan

Jedinečnou vyhlídku na tyrkysově modré Černé moře zažijete na ostrově Svatý Ivan, který je mimochodem největším bulharským ostrovem v Černém moři. Ostrov není moc velký, za zhruba půl hodinky si jej můžete celý projít. Najdete zde maják, pár budov, ale největší místo zaujímá příroda.

Bulharsko i přes své úžasné scenérie patří do těch levnějších zemí. Léto se blíží, tak toho využijte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here