Split – chorvatská jednička pro milovníky pláží i krasových vodopádů

0

Přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou a Chorvatsko jste ještě tak úplně neodepsali? Ukážeme vám několik důvodů, proč příští léto vyrazit do půvabného a oblíbeného Splitu.

VIDEO:

Tak především – je blízko. Od vysněné dovolené vás dělí jen asi tisíc kilometrů, což je okolo 15 hodin autem. Na konci cesty váš však čekají nádherné památky, příroda i pláže. Pojďte se spolu s námi podívat na to nejlepší, co vám Split nabízí.

Diokleciánův palác jako reprezentant římských památek

Tento úchvatný kousek architektury, který je zařazený i do seznamu UNESCO, tvoří ve skutečnosti hned 200 staveb, rozesetých na 3,6 hektarech. Je skvěle zachovalý (pokud uvážíme jeho stáří) a k prohlídce se nabízí třeba zvonice, katedrála nebo muzeum.

Neměli byste minout ani historické jádro města Trogir, taktéž zapsané v UNESCO. Vévodí mu nádherná katedrála svatého Vavřince, ale nechybí ani palác či pevnost. Budete si tu připadat jako ve středověku.

Národní park Krka

Jde o další jedinečné místo. Hledáte největší krasové vodopády v Evropě, říční kaskády a romantiku polozapomenutých jezer? Tady to všechno najdete, nádavkem se spoustou zeleně a také nějakými těmi historickými památkami. Za všechny jmenujme romantický klášter Visovac, pocházející z 15. století. Najdete ho na ostrůvku, ležícím uprostřed Visovackého jezera.

Nenechte si ujít ani pobřežní hrady

Jde vlastně o jakýsi komplex sedmi malých přístavů a hradů, vystavěných kvůli tureckým vpádům. Najdete je v Kaštelské zátoce a dobrou zprávou je, že prozatím unikají turistickým davům. Nejsnazší cestu nabízí Kaštel Štafilić, který z pevninou spojuje krásný most.

Ale Split vám nabídne i půvabné pláže. Nejoblíbenějším místem v celé střední Dalmácii je určitě písečná pláž Bačvice. Klid tu nehledejte, ovšem potěší mnoha službami a stánky s občerstvením. Za intenzivnějšími zážitky však zamiřte na Punta Rata. Tady je k mání vše – od soukromých mini pískových plácků až po oblázkové pláže s dostatečným zázemím. Prohlédněte si je všechny na našem videu!

 

Fotografie:

Vez-katedraly-Split
Vez-katedraly-Split

Split
Split

Split-Chorvatsko
Split-Chorvatsko

Romanske-ruiny-diocletiansky-palac-chorvatsko
Romanske-ruiny-diocletiansky-palac-chorvatsko

Promenada-Split-Chorvatsko
Promenada-Split-Chorvatsko

Diocletiansky-palac-Split
Diocletiansky-palac-Split

zdroj foto: envato

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA