Lotyšsko: Země lesů, ale i zajímavých letovisek

0

lotyssko riga

Lotyšsko je krásná země, jež je často přehlížena turisty. Dříve sloužila jako obchodní centrum proslulé svými obrovskými ložisky jantaru, jež lákaly obchodníky z celé Evropy. Turisté zde mohou objevovat kouzelné lesy, tajná vojenská města, hradní zříceniny i zajímavé pláže. Díky svým svěžím alpským lesům plným mechů a lišejníků je Lotyšsko nejhustěji zalesněná země na evropském kontinentu.

Začněte hlavním městem

Riga je hlavním a zároveň nejvíce kosmopolitním městem v Lotyšsku. Nicméně mnoho turistů se zalekne ošklivých opuštěných sovětských budov, za což může sovětská okupace. Pokud budete bloudit a nebudete přesně vědět, kam se vydat, navštivte turistickou kancelář v domě Černohlavců – zde pomáhají turistům s prohlídkami s průvodcem.

Mezi populární místa patří Muzeum okupace Lotyšska nebo kostel svatého Petra, který je nejstarším kostelem v Rize, datuje se k roku 1209. Kromě památek má Riga pestrý noční život, nachází se zde řada barů, hospůdek a klubů.

Lotyšská riviéra – letovisko Jurmala

Jurmala je největší letovisko v Pobaltí a jeho hlavním lákadlem je krásná pláž, ohraničena borovicemi a pokryta jemným bílým pískem. Je také známa svým výrazným architektonickým stylem – dřevěnými konstrukcemi budov. Jurmala je oblíbená i svými lázněmi a vodním parkem Livu Akvaparks. Naleznete tu již zmiňované lázně, sauny, obchody a zimní stadiony.

Zajímavou budovou ve městě je sanatorium Marienbad, pocházející z roku 1870 – nyní je to pouze opuštěná budova. Na své si přijdou i nákupní maniačky, jelikož město ukrývá spoustu butiků.

Daugavpils

Máte rádi historii? Tak zbystřete! Daugavpils je totiž středověké město založené Livonskými rytíři v rámci klíčové obchodní cesty v roce 1275. Hrad, jež je dominantou města, byl mnohokrát přestavěn, nynější podoba je z roku 1864. Město nabízí i krásnou architekturu 19. století a více jak 80 kulturních či historických objektů v různých architektonických stylech. Mezi další oblíbené turistické atrakce patří místní muzeum umění a historie, park Dubrovin a pravoslavné a luteránské hřbitovy.

Země v sobě ukrývá spoustu pokladů, o tom svědčí i nedávno objevený sověty postavený protiatomový bunkr, o jehož existenci neměli obyvatelé v okolí Ligatne tušení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here