Capri: Malý italský ostrov, který vás překvapí

0
Capri
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                      ostrov Capri

Malý a přesto patří mezi jeden z nejkrásnějších ostrovů v Itálii. Místo, které je vyhledávané známými osobnostmi a navštěvované hojným počtem turistů. Která česká osobnost navštívila tento malebný klenot jako první? Capri, to je jako ocitnutí se na nějaké vydařené pohlednici.

Můžete se kochat krásou na moře a k optimistické náladě přispívají i veselé a výrazné malby fasád domů a budov, kde převládá žlutá, oranžová, červená. Tady to žije, zde to hýří i pestrou paletou barev.

A jelikož se jedná o oblíbenou a hojně navštěvovanou destinaci, kterou si oblíbila i řada známých osobností, odpovídají tomu i cenové relace. Sice tu neušetříte, ale pochutnáte si tu na té pravé a nefalšované italské pizze, odpočinete si u lahodného šálku výtečné a silné italské kávy. A jelikož je ostrov vskutku malý, tak není třeba zde trávit týdenní dovolenou, ale udělat si sem výlet, ať už to bude z blízké Neapole či lodí ze Sorrenta. Capri rozhodně stojí za návštěvu.

Ráj na zemi

Capri si vás získá, tak jako i další významné osobnosti. Mezi první, kdo ostrov navštěvoval, lze považovat duchovní požitkáře, individualisty, posléze sem zavítali příslušníci honorace z celé Evropy. Ostrov Capri navštívil Maxim Gorkij, který zde dokonce hned hostil dvě význačné osobnosti. První osobou byl český profesor a bývalý prezident Tomáš Garrigue Masaryk a tím druhým byl Vladimír Iljič Lenin.

Ostrov Capri patří mezi oblíbená místa současných celebrit, jako je Jennifer Lopez, Jennifer Aniston, zpěvačky Sheryl Crow, ale výlet na Capri podnikl i lamač ženských srdcí George Clooney a řada dalších známých osob z uměleckého světa.

Capri ostrov
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Městečko, kde není dost místa pro auta

Pozitivní je, že tu není zkrátka dost místa pro auta, tudíž se zde mnohem pohodlněji chodí. Typické jsou opravdu velmi úzké uličky. Jen místní občané tu jezdí svými malými autíčky. K dispozici tu jsou taxíky a miniaturní autobusy, které zdolávají nekonečné serpentiny a úzké uličky.

Capri je rozhodně velmi půvabným malým městečkem, které se pyšní krásnými kavárnami, bary, restauracemi, obchody apod. a to vše umocněno s jedinečným výhledem na krásu moře a na skály.

Capri – to jsou dva obří vrcholy nad mořem

Je třeba ujasnit jednu věc, že Capri tvoří dva vrcholy vysoko nad mořem a tyto vrcholy Capri a Anacapri jsou v nižší části propojené údolím, kde kromě bílých vil, se nachází k vidění i olivové háje a vinohrady.

Vila Axela Muntheho – nejznámější památka

Vila je důkazem toho, že zkrátka vznešenost a slohová čistota je ukazatelem toho, že Italové mají estetiku v krvi, mohou klidně stavět rozlehlé vily „od oka“. Někteří turisté sem přicházejí za odpočinkem a řada z nich se zde rovněž inspiruje Muntheho životním i stavitelským stylem, kde hlavní roli hraje vědomí velkého prostoru všude kolem, neboť duše potřebuje více prostoru než tělo.

Vystoupejte k Tiberiovu paláci

Je tu znám u místních pod názvem Villa Jovis. Sice vás čeká prudký výstup, kdy tak uděláte něco pro své zdraví. Za odměnu vás čeká nádherný výhled skrze borovice a nahoře u trosek si můžete dopřát zasloužený relax.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here