Londýn – to není jenom Big Ben

0

Pokud míříte do metropole Velké Británie, určitě vám nesmí fotografie s touto tradiční památkou chybět. Tváří v tvář však zjistíte, že Big Ben v hlavním městě Londýn není zdaleka tak velký a fascinující, jak jste si nejspíš představovali…

VIDEO:

Ovšem mnohé zajímavosti se mu upřít nedají. Tušíte například, odkud pochází jeho jméno? Nazvali ho po nejtěžším zápasníkovi Benjaminu Cautovi (byť mnohem méně populární verze tvrdí, že za vše může jeho stavitel Benjamin Hall). A vlastně to není oficiální název, ten zní „Elizabeth Tower“ a vznikl k 60. výročí královny Alžběty.

Symbol Londýna

Ve své době šlo o největší hodiny světa a dodnes jsou proslulé svou vysokou přesností. Ale až se na Big Bena dostatečně vynadíváte a navštívíte i proslulý Tower Bridge, máme pro vás další tipy pro návštěvu.

Londýn je totiž doslova městem muzeí a galerií, což podporují i všeobecně nízké vstupy. Za pár drobných (darovaných navíc obvykle formou dobrovolného příspěvku) tak můžete navštívit třeba Národní galerii v Londýně, National Portrait Gallery, Galerie Tate a Tate Britain i Wellcome Collection, kombinující vědu a umění (a sama o sobě je výletem klidně na celý den).

Město zeleně a odpočinku

Ale není nutné kochat se jen umění a architekturou. Svou svěží náruč vám otevřou i parky a zahrady. Skoro povinnou zastávkou jsou určitě Královské botanické zahrady (Kew Gardens). A pokud vám učarují spíše Kensingtonské zahrady, nezapomeňte si do tlumoku přibalit i nějakou vhodnou směs na krmení papoušků!

A dopřát si můžete i nádherné procházky. Začněte na London Bridge, pokračuje přes Southbank a nakonec dorazíte až ke známému Londýnskému oku. Doporučit lze i vyhlídku Alexandra Palace, což je opravdu jeden z nejvyšších bodů v Londýně. A tečku za vaším výletem mohou přinést mnohé trhy. Od květinových, přes gurmánské až třeba po ty, zaměřené na umění a ruční práci. Na své si tu zkrátka přijde úplně každý.

Fotografie:

Architektura - Londýn
Architektura - Londýn

Big Ben v Londýně
Big Ben v Londýně

Londýn v noci
Londýn v noci

Londýn
Londýn

Most v Londýně
Most v Londýně

Mrakodrapy Londýn
Mrakodrapy Londýn

Mrakodrap v Londýně
Mrakodrap v Londýně

Mrakodrapy v Londýně
Mrakodrapy v Londýně

Pohled na Londýn
Pohled na Londýn

Pohled na most v Londýně
Pohled na most v Londýně

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here