Ibiza – tohle v cestovatelských průvodcích nenajdete

0

Španělský ostrov Ibiza máme spojený zejména s bohatým nočním životem a hlasitou hudbou nočních klubů. Dokáže však nabídnout spoustu příležitostí i milovníkům netradičních turistických cílů.

VIDEO:

Je toho hodně, co si tu můžete dopřát. Třeba výlet k výšinám alias nejvyšší hoře ostrova. Bohaté zázemí tu najdou i milovníci vodních sportů a nebude chybět ani zajímavý cestovatelský tip.

Vzhůru na horu aneb Talaiassa

Nebaví vás výlety na obyčejné pláže a vůbec si svou dovolenou představujete spíše jako aktivní počin? Pak vystoupejte až na vrchol hory Talaiassa. Ano, přiznáváme, vypíná se jen do 475 m.n.m., ovšem určitě vás potěší značně členitý terén a také místa, kudy výšlap vede. Všudypřítomné borovicové lesy totiž zejména v horkých letních dnech dokáží příjemně osvěžit.

Když chcete trochu klidu, vsaďte na paddleboard

Ano, tahle nevšední aktivita už je i tady. A je to dobře. Její pobřeží je totiž opravdu rozmanité a mnoho jeho krás se nedá obdivovat jinak, než z hladiny moře. A navíc si u paddleboardování dáte pořádně do těla.

Za vrcholkem Atlantidy na souostroví Es Vedrà

Milujete tajemno a rádi byste na svých cestách zažili něco víc? Souostroví Es Vedrà, ležící na skok od Ibizy, je podle legend vrcholkem samotné Atlantidy. Každopádně se tu prý hromadí množství pozitivní energie a jde tak o perfektní místo pro meditaci nebo třeba cvičení jógy. A dá se tu i pěkně zalenošit, a to na pláži Cala d`Hort. Klima je tu přívětivé díky množství okolních borovicových a cypřišových hájů, a navíc si odtud užijete báječný výhled na celou oblast.

Eivissa a její historie

Přesně tak, i hlavní město Ibizy má své tajemství. Jde totiž o jedno z nejstarších města na světě vůbec. Za jeho založením stojí Kartaginci a není tedy divu, že je jeho historické centrum tak fantastické. A k mání je i spousta dobrých hospůdek a restaurací – a samozřejmě nočních klubů, pokud byste měli zájem.

zdroj foto: pixabay

Fotografie:

Ibiza architektura
Ibiza architektura

Ibiza panorama
Ibiza panorama

Lodě u ostrova Ibiza
Lodě u ostrova Ibiza

Ostrov Ibiza pobřeží
Ostrov Ibiza pobřeží

Pobřeží Ibiza
Pobřeží Ibiza

Pobřeží ostrova Ibiza
Pobřeží ostrova Ibiza

Ulice a budovy Ibiza
Ulice a budovy Ibiza

Výletní loď u ostrova Ibiza
Výletní loď u ostrova Ibiza

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here