Kréta – rodiště bohů v plné kráse

0

Kypr má pověst turisticky exponovaného místa, to však mluvíme jen o severních částech ostrova. Naopak ve vnitrozemí nebo na jižních plážích často kromě místních nikoho jiného nepotkáte. Nelibujete si právě v povalování na pláži? Dovolená na Krétě může být mnohem pestřejší.

VIDEO:

Pro milovníky pěšího poznávání toho tenhle malý kousek země nabízí hodně – tři pohoří, dlouhé pláže, písčité zátoky, hluboké soutěsky nebo náhorní planiny. Narazit lze na opuštěné vesničky s tradiční modrobílou architekturou i soukromé pláže, ukryté hluboko ve skalnatém pobřeží.

Skutečné Řecko – to jsou hlavně města

Asi nejautentičtější řeckou atmosféru však najdete ve městech. Například Heraklion, současné administrační středisko Kréty, ukrývá benátskou pevnost ze 13. století, ale také četné křivolaké uličky a domácky zařízené kavárny. K návštěvě lze doporučit i muzeum s řadou starověkých artefaktů.

Skutečný luxus si pak užijete v hotelech, vystavěných v letovisku Elounda. All inclusive, soukromé bazény, nádherný výhled ze špičkově zařízených pokojů… Paradoxem je, že ty nejkrásnější se dívají na nechvalně proslulý záliv Spinalonga, kde byly ještě v padesátých letech minulého století internováni malomocní.

Málo známé klidné místo na jižním pobřeží

Pokud jsme psali, že většina turistického průmyslu se koncentruje na severním pobřeží Kréty, neznamená to, že na tom jižním nenajdete žádná letoviska. Tím nejznámějším je Paleochora s velkou pláží, známá večerním zákazem dopravy – to aby si návštěvníci užili maximum klidu. Je tu ideální místo pro windsurfing a pokud před písečnou pláží dáte přednost o něco vzdálenější oblázkové, můžete zpravidla počet svých turistických konkurentů spočítat na prstech jedné ruky.

A chcete-li místo, kam nevedou žádné silnice, bude to určitě původní vesnička Agia Roumeli. Dá se sem doplout prakticky jen po moři a spolu s poznávání okolní krajiny jde o výlet na celý den.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Kostel na ostrově Kréta
Kostel na ostrově Kréta

Krajina na ostrově Kréta
Krajina na ostrově Kréta

Řecký ostrov Kréta
Řecký ostrov Kréta

Ostrov Kréta
Ostrov Kréta

Pláže na ostrově Kréta
Pláže na ostrově Kréta

Maják na Krétě
Maják na Krétě

Pláže na Krétě
Pláže na Krétě

Pláže na ostrově Kréta
Pláže na ostrově Kréta

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here