Malebné Drážďany oslní v létě ale i v zimě

0
mesto drazdany
Zdroj foto: sk.wikipedia.org

Město, kterému válka přinesla hodně bolesti, je bezpochyby impozantní barokní metropolí. Drážďany coby město turistiky, kultury, historie. Zde najdete vše. Město má co nabídnout v každém ročním období. Co nelze opomenout při návštěvě?

V Drážďanech vzniklo i mnoho nových a moderních počinů. Na své si tak přijde každý, ať už milovník historie či moderny. A pokud se vypravíte s dětmi do města, které je blízko naší republice, pouhých 150 km od Prahy, můžete zavítat i do zdejší zoologické zahrady.

Město, kde to vskutku žije

Pokud přijedete do barokní metropole vlakem a postavíte se zády k nádraží, jste na místě zvaném Wiener Platz. Za prosklenou fasádou klasického nákupního centra spatříte velkou bílou kopuli. Jedná se o věrnou kopii slavného Dresdner Kugelhausu z roku 1928.

Skvostné místo na odpočinek uprostřed města nabízí terasy Brühl, které se nachází nad levým nábřežím řeky Labe. Zde se můžete procházet ve dne i v pozdních hodinách, kdy samozřejmě město zahalené do večerní atmosféry a rozsvícené lampy vykouzlí nezaměnitelnou až romantickou atmosféru. I zde můžete vidět živé sochy, které náleží mezi oblíbenou atrakci. A především se vám zde naskytne jedinečná podívaná a velkolepý výhled na město.

Drážďanské nábřeží a možnost plavby lodí

Pohled na vodu má pro mnohé uklidňující pocit. Zde se nabízí něco více. Jde o krásné romantické nábřeží, které je podél historického centra na pravém břehu Labe. Délka je zhruba 1,5 km. Vydlážděná cesta je pohodlná pro brouzdání a kochání se pohledem nejen na řeku, ale také na historické parníky, lodě i čluny. Můžete si zde zaplatit výlet lodí neboli projížďku.

Na druhém břehu řeky se nachází volné zelené prostranství, kde se občas konají open air letní koncerty. Zážitek nepopsatelný, kdy si můžete užít poslech hudby a zároveň spatřit pohled na osvětlené budovy.

drazdany

Význačné památky

Nejvýznamnější památky v centru města lze projít bez problému pěšky. Snad každého pohltí atmosféra historického města. Za nejznámější dominantu je považován Frauenkirche. I když došlo bohužel za války ke zničení a takřka 50 let se jednalo o trosku, tak po nákladné obnově byl tento barokní kostel roku 2005 opět vysvěcen. Vyznačuje se největší kopulí na sever od Alp.

Vyhlášený Zwinger. Ve skutečnosti jde o systém barokních staveb z převážné většiny sloužící obsáhlým obrazárnám a muzeím. Mezi nejznámější patří Galerie starých mistrů s rozsáhlou sbírkou světových malířů.

Mezi další barokní skvosty patří bezpochyby katedrála Holfkirche, která je z konce 18. století a je největší v celém Sasku. A hned vedle máte podívanou na Semperovu operu, která je vystavena v italském renesančním slohu.

Zajisté nejen pro pány a malé kluky stojí za návštěvu Vojenské historické muzeum. Muzeum, které bylo nově otevřeno poměrně nedávno, v roce 2011 a jde o jedno vůbec z největších vojensko-historických muzeí v Evropě.

Proslulé vánoční trhy v Drážďanech

Město, které náleží mezi metropole, která jsou nejnavštěvovanější v adventním čase. Pořádají se sem hromadné zájezdy, kdy jezdí i školy apod. Není divu. K vidění je nespočet akcí, nejproslulejší je vánoční trh Striezelmarkt, který je nejstarším v celém Německu. Na zahřátí nechybí svařák a další alkoholické i nealkoholické prodávané nápoje. Určitě stojí za to ochutnat i štolu, která zde chutná úplně jinak a vůbec mnoho dalších specialit, které třeba u nás stále nejsou známé. Nakoupit můžete i vánoční dárky pro své blízké.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here