Benecko není jen sníh a zima, v létě je zde plno zábavy jak pro dospěle, tak i pro děti

0
benecko
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Benecko je kraj krkonošský, čili to v praxi znamená, že je pod ochranou pána hor Krakonoše. Jedním z turistických lákadel je určitě zřícenina hradu Štěpanice u Benecka.

Vůbec první známka o něm z hlediska písemného pochází z roku 1304. Tehdy to však byl ještě v uvozovkách normální hrad. V tomto roce údajně hrad Štěpanice založil Jan z Valdštejna. Ovšem z historicky doložených údajů, například Balbínova kronika, se mluví o tom, že Jindřich Jan z Valdštejna zde vládl už v roce 1254. Tyto důkazy se vlastně potvrdily z archeologických nálezů na hradě. Nyní je to už zřícenina bašty a zbytků obranného systému.

Drsná příroda 

Dají se naplánovat horské túry a výlety, a to jak krátkodobé, tak dlouhodobé, co se týká kilometrů.

I na Benecku je zábava pro děti a rodiče a bez smogu

hrad stepnice
Zdroj foto: cs.wikipedia.org hrad Štěpanice

Lufťákova stezka je zábavná stezka na Benecku pro rodiče s dětmi, na které účastníky čekají úkoly, které je budou bavit. Nemusí se zkusit všechny, každý podle sebe, který se mu bude líbit. Když se stezka projde, dostanete za ni certifikát, přičemž je přístupná od jara do podzimu. Nachází se na Benecku, nejvýše položené obci v Krkonoších, přičemž neexistuje, že by vaše plíce a průdušky cítili jakýkoliv smog.

Honem na in-liny pro lese, kde se člověk diví kráse čisté přírody

Tato lesní in-line stezka je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro zkušené bruslaře. Kromě zasportování se každý projede v nádherné krkonošské přírodě.

Tubing park, horské káry a nakonec i zvířátka

Kdo má rád adrenalin, může se projet na horské káře či horské tříkolce. Ty jsou speciálně upravené pro jízdu na kopci, kde je tráva. Tubing je tu jak zimní, tak i letní. Je to vhodné jak pro děti od čtyř let, tak pro dospělé do 80 kg. Hned vedle jsou na louce dva kozlíci, beránci a stádo pasoucích se krav.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here