Několik důvodů, proč procestovat některé destinace v zimě

0
lyzovani
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Patříte mezi ty, pro které je hlavní cestovatelská sezóna v letních měsících? Je však škoda si neužít cestování a výpravu za poznáním, odpočinkem či dobrodružstvím v zimním období. Věřte, že je mnoho míst u nás i v Evropě, které mají v zimě své kouzlo. A hlavně cestování mimo sezónu přináší řadu ocenitelných výhod.

Přestože počasí v zimě pro mnohé se může zdát jako nejméně ideální, tak to není až taková pravda. V zimě si na své při cestování přijdou jak příznivci zimních sportů, milovníci romantických procházek zasněženou krajinou, ale také ti, kteří chtějí užívat slunečních paprsků poblíž Středozemního moře.

Zimní cestování má spoustu výhod. Zde přinášíme 7 podstatných faktorů, proč je ideální si naplánovat výlet přes zimu. Už jen to, že ušetříte, je dost pádným důvodem.

Istanbul
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                         Istanbul

Výhody zimního cestování

Finanční úspora

Začněme hned pro mnohé tím nejdůležitějším, však se vše točí okolo peněz. Už jen i samotný výběr destinace a s tím související náležitosti se musí přizpůsobit danému finančnímu rozpočtu. A tak díky nižší obsazenosti je i cenová relace za ubytování výhodnější, leckdy je možné dokonce zaplatit za ubytování až o polovinu méně než v letní sezóně. Rovněž i díky tomu si mnohem lépe vyberete hotel, hostel, penzion, přes zimu se nabízí obsáhlý výběr. Jen pozor! Toto neplatí při plánování a cestování v termínu Vánoc a Silvestra, to jsou naopak ceny jednou tolik předražené.

Méně turistů

Nehrozí jak se říká hlava na hlavě. To je ideální využít pro návštěvu některých metropolí, jako je například Řím, Paříž, Londýn a další velká evropská města, která jsou v létě přeplněná turisty, což mnohým může pokazit náladu či si v některých případech ani nevychutnáte dané památky apod. Ono když se musíte sunout či lépe řečeno, dav vás nese s sebou, tak nemůžete strávit čas pohledem na daný obraz tak, jak byste chtěli. Také ty nekonečné a zdlouhavé fronty jsou pro některé ubíjející a beroucí kouzlo poznávání.

Větší vstřícnost místních obyvatel

Ať už je důvodem daná lokalita, kde jsou odkázáni na turistický ruch a v zimě je tedy každý návštěvník dvojnásob vítaný či je to dáno tím, že místní mimo rušnou sezónu mají více času a méně stresu s náporem turistů. Toho je možné tedy rovněž co nejvíce využít.

Provozování zimních sportů

Chladno, sníh a teploty pohybující se okolo nuly či pod nulou doslova lákají k provozování zimních sportů, radovánek. A že těch možností je nepřeberně. Nemusíte jen lyžovat, ale můžete při cestování využít sněhovou nadílku k sáňkování, bobování či k obyčejnému sjíždění na igelitovém pytli, tato zábava nikdy neomrzí a je nesmrtelná. V zimě si můžete užít cestování a ještě si i zabruslit. Přes zimu se můžete pořádně vyřádit. Nemusíte vyjíždět ani nikterak daleko za pořádnou lyžovačkou. Dobré sjezdovky má Innsbruck, ale i třeba taková Bratislava.

Tipy pro teplomilné osoby

Pokud nejste milovník hor a naopak hledáte únik ze zasněžených vrcholů, tak pro vás je perfektní volbou zimní cestování na jih Evropy. Pokud si chcete užít poznávání destinací bez přeplněných pláží, narvaných autobusů, kde je dusno na padnutí, pak právě toto období je ideální, ať už pro návštěvu pláží ve Španělsku, v Itálii či v Řecku. A pokud vyhledáváte opravdu teplo, tak sázkou na jistotu jsou Kanárské ostrovy, Istanbul a další místa na jihu, kde si můžete být jisti, že budete moci chytat bronz díky slunečním paprskům.

Lepší klima a denní teploty

Období jako stvořené pro ty, kdo milují výšlapy, výlety, vykopávky apod. Chladnější počasí je pro tyto činnosti perfektní. Jednak si to lépe vychutnáte, užijete a i snadněji vše zdoláte a absolvujete, než je tomu v horkých či tropických dnech.

Kouzelná sváteční atmosféra

Od konce listopadu začínají evropská města díky adventnímu času být doslova zaplavena výzdobou, zahalena do vánočního hávu v podobě světel, světýlek, řetězů, ozdob, ale také všude to voní typickými vánočními pokrmy, na zahřátí zakoupíte takřka na každém kroku svařené víno či punč. Naopak historické části zpravidla zachovávají tradici v podobě typických stánků, výzdobou ze dřeva či slámy. Specialisté na tento předvánoční čas, výzdobu a navození nezaměnitelné až nakažlivé atmosféry jsou Němci a Rakušané.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here