Dostaveníčko s medvědy i rosomáky – to je finský NP Oulanka

0

Nepředstavujte si finské národní parky jako místo, kde hraje prim jen a pouze příroda. Tenhle severský národ totiž ke svému přírodnímu bohatství přistupuje tak trochu jinak (byť stále s maximální úctou). Poznejte národní park Oulanka.

I když jde o zákonem chráněná území s mnoha unikátními přírodními prvky, přesto v nich najdete širokou škálu rekreačních aktivit. A že je opravdu z čeho vybírat. Ve Finsku je vyhlášeno rovnou 40 národních parků, rozesetých víceméně rovnoměrně po celé zemi. A jedním z nejzajímavějších je rozhodně Oulanka. Najdete ho v jižním Laponsku poblíž ruských hranic.

Jedna z nejoblíbenějších tras Finska

Když se vydáte do NP Oulanka, určitě nemůžete minout stezku Karhunkierros Trail. Ale připravte se na to, že v sezóně na ní bude opravdu rušno, je totiž jednou z nejoblíbenějších finských turistických tras vůbec. A co na ní návštěvníky tak láká?

Na každém kroku se před vámi otevře nádherná krajina jako stvořená k fotografování. Za mnoha zákruty vás také uvítají peřeje a vodopády, a vaše kroky navíc povedou i přes úzké skalní soutěsky a visuté mosty. I tak jde však o trasu poměrně nenáročnou, není vhodná jen pro osoby s omezením pohyblivosti. Ale pozor, park Oulanka je známý i díky mnoha divoce žijícím zvířatům. Potkat tu můžete třeba medvědy, rosomáky apod.

Projet se můžete i na kanoích

A co ony zmiňované aktivity? Samozřejmě ani tady nechybí. K dispozici jsou všem milovníkům adrenalinu zejména výlety na kánoích po řece Oulankajoki. Na výběr budete mít ze dvou hlavních tras, určených pro různě zkušené kanoisty.

Méně frekventovaná horní část řeky Oulankajoki je určena spíše pro ty zkušenější, vyznačuje se totiž rychlými peřejemi, absolutně perfektními pro všechny pro milovníky adrenalinu. Nižší partie vodního toku jsou pak jako stvořené pro pomalé říční výlety a relaxaci. Chcete si z Oulanky užít jen to nejlepší? Máme to pro vás v našem videu.

zdroj foto: redakce

Fotografie:

Most-v-parku-oulanka
Most-v-parku-oulanka

Narodni-park-oulanka
Narodni-park-oulanka

Oulanka-finsko
Oulanka-finsko

Oulanka-narodni-park
Oulanka-narodni-park

Oulanka-park
Oulanka-park

Oulanka-v-zime-2
Oulanka-v-zime-2

Oulanka-v-zime
Oulanka-v-zime

Oulanka-ve-finsku
Oulanka-ve-finsku

Park-oulanka
Park-oulanka

Les-a-jezero-oulanka
Les-a-jezero-oulanka

Les-oulanka
Les-oulanka

Lesy-ve-finsku
Lesy-ve-finsku

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA