Ostrov Mljet – jeden z nejkrásnějších chorvatských parků

0

Ostrov Mljet bývá označován jako jeden z nejzelenějších chorvatských ostrovů. Na délku měří 48 km a 70 % jeho plochy zabírají nádherné lesy. Nejvíce turistů však míří do západní části. Právě tady se totiž nachází slavná národní rezervace se dvěma solnými jezery.

VIDEO:

Ale nejde jen o místo určené pro krásnou procházku, v jezerech se můžete i koupat nebo se kochat nevšedními památkami. Ostrov Mljet v Dalmácii má zkrátka pro každého něco.

Památky v okolí mljetských jezer

Pokud chcete z tohoto ostrova vidět jen to nejlepší, zamiřte právě do zmíněného parku. Právě tady můžete na ostrově uprostřed Velkého jezera objevit nádherně zachovalý kostel a benediktinský klášter z 12. století. Ale to není vše.

Toto nevšední místo je vhodné pro vodní sporty. Užijete si tu jízdu na kajaku, potápění,surfování, plavání, ale i pořádně napínavé rybaření. A proč tento aspekt zmiňujeme v souvislosti s památkami? Stačí se zaměřit na potápění – ve vlnách Velkého jezera jsou dodnes skvěle zachovány zbytky několika starých vraků, které můžete s tou správnou výbavou bez potíží objevovat. Ale na své si tu přijdou i milovníci klidného a nenáročného odpočinku.

Za krásami Malého jezera

Malé jezero je podstatně menším bratříčkem toho velkého, i tak však může místy dosahovat hloubky až 29 metrů a zabírá plochu 24 ha. Vody obou jezer jsou slané, přesto je i díky jejich poloze neoznačujeme jako moře. Většina ostrova Mljet je hustě porostlá hustými lesy, skládajícími se převážně z dubů a borovic, takže si můžete na celý den vyrazit do divoké přírody a kochat se výhledy, které v současné Evropě už jen málokde najdete.

Doporučujeme také  vylézt na nejvyšší vrchol s názvem Montokuc, odkud se vám naskytne nádherný výhled nejenom na ostrov Mljet, ale i na celé souostroví a otevřené moře. To si určitě nenechte ujít. A abyste věděli, do čeho jdete, podívejte se na naše video.

zdroj foto: redakce

Fotografie:

Chorvatsko-mljet
Chorvatsko-mljet

Mljet-chorvatsko
Mljet-chorvatsko

Mljet
Mljet

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA