Záhřeb – živé město s opravdu bohatě rozvinutou kulturou

0

Chcete při svém cestování zažít něco víc, než jen obyčejnou túru po památkách? Pak se nechte okouzlit chorvatskou metropolí Záhřeb. Má pro vás totiž nachystáno od každého něco – od skvělé gastronomické scény až po neutuchající noční život.

VIDEO:

Navíc se v poslední době spojení do Záhřebu v mnohém vylepšilo – tedy nejenom to letecké, ale i autobusové apod. Takže až bude situace zase normální, určitě nebude problém najít odpovídající spoj. A jaké památky si určitě nenechat ujít?

Ikona Záhřebu – Náměstí bána Jelačice

Navštívíte-li historické centrum tohoto města, pak ho rozhodně nemůžete minout. Náměstí bána Jelačice dnes tvoří centrum pěší zóny a snadno přes něj dojdete až do Horního města, tvořeného spletí úzkých a křivolakých uliček, v nichž se s trochou štěstí i romanticky ztratíte.

A minout nesmíte ani Kamennou bránu, jež dříve tvořila součást městského opevnění. Ale nejde jen o zajímavou historickou památku. Podle místní legendy stačí, když u ní zapálíte svíčku a pomodlíte se za své trápení (nebo kohokoli jiného). Prý rychle odezní.

Muzeum ukončených vztahů a další porce zajímavostí

Ovšem ve hře nejsou jen odkazy na „dávné věky,” na své si přijdou i milovníci moderních nevšedností. Například nápadité Muzeum ukončených vztahů vás provede nelehkým procesem rozchodů se vším všudy.

Zlatým hřebem návštěvy Záhřebu je však Záhřebská katedrála. Je zasvěcena panně Marii a najdete tu mimo jiné i hrobku kardinála Alojzije Stepiance nebo nádherné mramorové oltáře. Pohled na ni je velkolepý – zvláště, když uvážíme, že ji ve 13. století poničil požár a v 19. zemětřesení. Kompletní přestavba jí však rozhodně prospěla.

Chcete si ze Záhřebu prohlédnout ještě víc, i když jsou aktuálně hranice zavřené? Ukážeme vám to nejlepší v našem videu. Rozhodně se máte na co těšit.

 

Fotografie:

Zahreb
Zahreb

St.-Marks-kostel-Zahreb
St.-Marks-kostel-Zahreb

Park-Zahreb
Park-Zahreb

Narodni-divadlo-Zahreb
Narodni-divadlo-Zahreb

Katedrala-Zahrab
Katedrala-Zahrab

Katedrala-pri-vychodu-slunce
Katedrala-pri-vychodu-slunce

zdroj foto: envato

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA