Vigo stojí ve stínu Santiaga de Compostela, je to ale škoda

0

Vigo je největší město Galicie, přesto má jen něco okolo 300 000 obyvatel. Znát ho budou zejména milovníci přístavů a také ti, kteří se někdy vydali na pouť do Santiaga de Compostela, vzdáleného asi 80 kilometrů.

VIDEO:

Přitom až do 15. století šlo o vcelku nevýznamné městečko, neustále vystavované nájezdníkům (od Vikingů, přes Saracény až po Angličany). Ovšem teprve když přišla v 19. století ke slovu průmyslová revoluce, začala se historie Viga psát opravdu se vší parádou.

Historické centrum ze 17. století a další zajímavosti

Pro začátek si na své přijdou všichni milovníci historie. Většina staré městské zástavby totiž pochází ze 17. století a vévodí jí impozantní pevnost Castro a kolegiátní kostel Santa Marie de Vigo. Křivolaké uličky, mířící leckdy přímo na písčitou pláž, pak dodávají celému místo skutečně osobité kouzlo.

A jaká místa si ještě zapsat do itineráře? Určitě Casco vello (staré město), Ria de Vigo nebo Pontevedra. Zapomenout byte neměli ani na místní hospůdky a kavárny, plné zajímavých specialit. Zajímá vás například, jak chutná kaštanová polévka (Sopa de castaňas), plněné sardinky (Sardinas laňadas a lo picadillo – plněné sardinky) nebo vyhlášený mandlový zákusek (Tarta de Santiago)? Pak si je určitě nenechte ujít.

Na skok do Santiago de Compostela

A až se ve Vigu dost pokocháte, vydejte se i na místo, kde odpočívá svatý Jakub starší a to v katedrále, chráněné dnes seznamem světového dědictví UNESCO. O tom, že zde tento významný světec byl pochován, se ví už od 9. století. A od té doby sem také míří jedna z nejznámějších náboženských poutí na světě. Kromě zmíněné katedrály tu můžete obdivovat i staré hospicy, kostely nebo třeba kláštery.

Samotné Vigo se pak před vámi nádherně otevře díky našemu zajímavému videu. Buďte jako ptáci a zakružte si nad jeho střechami!

 

Fotografie:

Mesto-vigo
Mesto-vigo

Spanelsko-vigo
Spanelsko-vigo

Vigo-spanelsko
Vigo-spanelsko

Vigo-mesto
Vigo-mesto

Vigo
Vigo

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here