Cestování po Uralu – Zlatý prstenec nabídne i nevídané památky

0

Že na Urale nic není? Snad jen zajímavé hranice mezi Evropou a Asií? Ale vůbec ne. Pokud máte trochu dobrodružného ducha a nebojíte se špetky těch dějin, můžete být příjemně překvapeni. Mimochodem, Ural je považován za jedno z nejstarších pohoří naší planety.

VIDEO:

Důležité je však zamířit na jedno konkrétní místo. Jde o města z tzv. Zlatého prstence. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější. Historie jejich vzniku je totiž mnohdy nevšední.

Suzdal vděčí za svoji krásu Ivanu Hroznému

Ani se tomu nechce věřit, ale i přes tuto přezdívku šlo o velmi zajímavého panovníka. Například v takovém Suzdalu nechal tento mocnář vystavět více než sto kostelů a klášterů. Dodnes je jimi toto město proslulé. Centrum města nepřehlédne. Jde o opevněný kreml (ano, opravdu s malým k), okolo něhož většina staveb stojí.

Pokud byste chtěli alespoň zběžně nahlédnout do všech kostelů, zabralo by vám to několik dní. Naštěstí jsou všechny vcelku podobné, takže si dobrou představu uděláte i při návštěvě dvou až tří.

Kidekša s památkami z 12. století

Coby kamenem dohodil od Suzdalu leží Kidekša. Leží na břehu říčky Nerl. Má sice jen dva kostely, zato oba z 12. století. Místní vám ochotně o historii povyprávějí a nechají vás nahlédnout dovnitř, i když oficiálně tyto památky pro turisty otevřené nejsou. Nenechte si proto tuhle příležitost ujít.

Moskevský trakt jako spojnice s Bajkalem

Pokud byste toužili zamířit někam jinak, připravte se na to, že cesty v okolí Uralu nejsou zrovna v dobrém stavu. Ne jinak je na tom i tzv. Moskevský trakt. I když tudy proudí velmi hustá nákladní doprava, přesto najdeme  i místa, kde na vás místo asfaltu bude čekat bahnitá břečka. Podél trasy však narazíte na množství „stolovají“, což jsou nejrůznější bistra a benzínové pumpy, na nichž se můžete pořádně občerstvit.

 

Fotografie:

Kempovani-ural
Kempovani-ural

Ural
Ural

Ural-rusko
Ural-rusko

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here