Poznejte strašidelnou vesnici zapsanou v Guinessově knize rekordů

0
kostel pluckley
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Víte, kde se nachází jedna z nejděsivějších vesnic, která je dokonce zapsána v Guinessově knize rekordů? Čím si to vysloužila? Pro koho je vhodná výprava a čím je tato vesnice odlišná? Vesnice Pluckley je nejstrašidelnější vesnicí ve Velké Británii.

Anglické hrabství Kent, kde přebývají duchové

Vesnice je proslulá nadpřirozenými jevy, prý se zde zjevují duchové a to doslova konkrétně tito: loupežník kopím přitlučený ke stromu, stará cikánka upálená ve spánku, ženy ve viktoriánském oblečení, oběšený zaměstnanec školy, fotbalový trenér, cestář, duchové koní a další.

Vítejte v Pluckley a poznejte zdejší přízraky

Kdo by se chtěl setkat s opravdovým přízrakem a spatřit na vlastní oči ducha, musí vyrazit do Velké Británie, kde se nachází vesnička Pluckley. A tam se to duchy opravdu jen hemží. Vesnička je tak vyhledávaným místem nejen o Halloweenu, ale po celý rok je atraktivní destinací pro lovce duchů.

V Guinessově knize rekordů se uvádí, že v roce 1989 bylo ve vesničce Pluckley 12 různých duchů, dnes se však hovoří už o 15. Pluckley je vyhledávanou destinací pro televizní štáby coby duchařské místo, kde během Halloweenu na bezpečnost zde dohlíží dokonce řada policistů. A že je to zde samý duch, se můžete přesvědčit i v jiných částech vesničky.

Místní kostel sv. Mikuláše zahalen tajemnem

V místním kostele sv. Mikuláše se údajně v noci ozývá klepání, které vychází jakoby z podlahy svatostánku. Zneklidňující zvuk bývá ještě doprovázen lehkým chvěním uvnitř budovy a blikáním světel. Logické vysvětlení pro tento jev není doposud známo.

Dle legendy za tím stojí Červená paní z Pluckley, duch krásné lady z Deringu, která byla ve 12. století pochována v rudém rouchu v kryptě zdejšího kostela. Přestože její tělo je uloženo hned v několika rakvích do sebe zapadajících, tak se má za to, že zkrátka ani to není možné ji udržet a její duch se tak již po dlouhá léta zjevuje u kostela, kde je lady z Deringu vídána, jak se prochází. Aby toho nebylo málo, tak je tu ještě i Černá paní neboli žena v tmavém hábitu, která se začala zjevovat u kostela teprve před pár lety a nikdo netuší, o koho jde a proč tomu tak je.

Farma Elvey v Pluckley s paranormálními jevy

Zde se zjevuje muž jménem Edward Brett, který vedl zdejší hospodářství v 18. století, kdy zde dobrovolně ukončil svůj život. Poslední slova, která před jeho sebevraždou slyšela jeho žena, byla:“Já to udělám.“ Dodnes je tak možné na farmě Elvey slýchat tlumený šepot odnikud a záhadný hlas opakující tato tři slova:“Já to udělám.“

Proč zrovna v Pluckley

Toť otázka. Proč zrovna zde je tolik nadpřirozených jevů, čím si to vysvětlit. Znalci z oblasti parapsychologie jsou názoru, že za to může poloha vesnice, nachází se totiž na průsečíku několika pomyslných siločar zemské energie, což může být důvodem nezvykle příhodného prostředí k proklínání světů.

Dalším záhadným faktem je, že duchy to zde rozhodně nekončí a stále se tu něco děje. Tak jako například v roce 2010 zde byl zcela nevysvětlitelný výskyt agresivních much, které napadají lidi. Jedna z místních obyvatelek zlikvidovala denně až 300 much, na mucholapku se jich chytlo více jak 40 během jedné hodiny.

Někteří lovci duchů prohlašují, že některé duchařské historky si zdejší obyvatelé vymysleli, některé přikrášlili. Přesto nebo právě kvůli tomu se do vesničky každoročně vypraví mnoho turistů z celého světa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here