Amsterdam – očima místních i z paluby lodě

0

Amsterdam – město, které doporučujeme objevovat lodí. Když se řekne vodní kanál, asi se vám jako první vybaví Benátky. Ovšem stejný pohled na městskou zástavbu – tedy z paluby loďky – vám nabídne i Amsterdam. A co dalšího tu ještě spatřit?

VIDEO:

Hlavní město Nizozemska zaujme zejména svou jedinečnou architekturou (odkazující zčásti i na koloniální historii země), nádhernými vodními kanály a kouzelnými panoramaty, která se před vámi otevřou.

Aby výlet po kanálu stál opravdu za to

Nikdy si nevybírejte velké kanály, na nichž jsou vodní služby neuvěřitelně předražené. Raději vsaďte na ty menší. A úplným ideálem jsou skupinky turistů, mířící do města. Pokud se k některé z nich přidáte, čeká vás spíše komorní plavba se zajímavým výkladem od průvodce.

Van Gogh Museum se nevěnuje jen jednomu muži

Nezoufejte, pokud vás umělec s uříznutým uchem tak úplně nezaujal. Jeho muzeum se vyplatí navštívit i tak. Čekat tam na vás budou i takoví velikáni jako Manet, Monet nebo Matiss. Vyrazte sem raději v odpoledních hodinách, kdy už největší nápory návštěvníků opadnou. Zalíbit by se vám mohlo také v Muzeu tulipánů a blízké Květinové tržnici.

Amsterdam očima místních

Hledáte pokud možno co nejautentičtější zážitek? Navštivte oblast Jordaan. Jde o starou dělnickou čtvrť s mnoha kavárničkami a restauracemi. Je tu levněji než v centru a panující atmosféra je vyloženě domácká.

A zapomenout nesmíte ani na Dům Anny Frankové, kde se tato statečná dívka skrývala před nacisty. Dlouhých front před vstupem se nebojte, vstupenku si můžete zarezervovat dopředu a na místě jít přímo dovnitř. A pokud vás zajímá tato etapa historie, najděte si čas i pro návštěvu Židovského historického muzea. Odpočinout si pak lze v Amsterdamu hned ve dvou nádherných parcích – Oosterpark a Vondelpark.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Amsterdam v Holandsku
Amsterdam v Holandsku

Ulice v Amsterdamu
Ulice v Amsterdamu

Kanál v Amsterdamu
Kanál v Amsterdamu

Loď na kanálu v Amsterdamu
Loď na kanálu v Amsterdamu

Most v Amsterdamu
Most v Amsterdamu

Kanál v Amsterdamu, Nizozemí
Kanál v Amsterdamu, Nizozemí

Kanál v Amsterdamu
Kanál v Amsterdamu

Mesto Amsterdam, Nizozemí
Mesto Amsterdam, Nizozemí

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here