Athény – přijměte pozvání na vyhlídkový okruh

0

Athény dokáží překvapit – pozitivně i negativně. Metrem můžete dojet až k moři, ale za sebrání malého kamínku vám hrozí tučná pokuta nebo dokonce vězení. Ano, i takové jsou Athény, které máme zapsané především jako město starověkých památek a dobrého jídla.

VIDEO:

Nechte se pozvat na takovou malou procházku po těch nejzajímavějších místech, s tipy od zkušených cestovatelů. Budete překvapeni, co všechno je v Athénách k mání.

Vzhůru na Akropolis – buďte ale opatrní

Akropolis: Posvátný athénský pahorek má své základy už v antice. Staří Řekové byli perfekcionalisté a skutečnou esenci jejich snahy můžete spatřit právě v Parthenonu – chrámu bohyně Athény. Ta je patronkou města (o své místo se podle legendy utkala s Poseidonem a dala lidem olivovník) a do jejího chrámu se vstupuje skrze užasnou bránu v Propylaji. Až sem vystoupáte, otevře se před vámi nádherný výhled na město i moře pod ním.

Ale dejte si pozor, z akropole se nesmí nic odnášet. I pouhé shýbnutí pro kamínek na památku mohou hlídači vyhodnotit jako nepovolenou činnost. Někdy se spokojí jen s napomenutím, jindy je na místě i vysoká pokuta. A nedivíme se. Při množství návštěvníků, které tuhle nejznámější část Athén každoročně navštíví, jde o opatření pochopitelné.

Zaplaťte si vyhlídkový okruh skrze Athény

Po těch největších pamětihodnostech vás s radostí proveze okružní jízda. Z MHD můžete kdykoli vystoupit a zase nastoupit a pro opravdu náruživé milovníky památek doporučujeme rovnou cenově výhodnější dvoudenní lístek. Budete tak mít dost času na poznávání. A pokud nasednete na metro, můžete dorazit až do přístavu Pireus. Navíc se podzemní tunel hned za městem mění v nadzemní dráhu, takže nepřijdete ani o nevšední výhledy.

A na závěr si nechte doporučit i vyhlášenou tržnici ve čtvrti Monastiraki. Celý obchod je tu pojímán jako show, a navíc je tu veškeré nabízené zboží 100% čerstvé – od ryb až po ovoce.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Acropolis Herodes divadlo
Acropolis Herodes divadlo

Atény - Chram v Acropolisu
Atény - Chram v Acropolisu

Ateny památky
Ateny památky

Ateny panteon
Ateny panteon

Atény - Řecko
Atény - Řecko

Atény v Řecku
Atény v Řecku

Chrám v Acropolisu - Atény
Chrám v Acropolisu - Atény

Sova- Atény
Sova- Atény

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here