Řím – fascinující prohlídka od Kolosea až po Forum Romanum

0

Vydejte se s námi na návštěvu věčného města – Řím. Seznámíme vás s těmi nejkrásnějšími a nejzajímavějšími památkami, které čekají jen a jen na zvídavé turisty. Historie a umění se tu snoubí v jeden báječný celek a to si prostě nemůžete nechat ujít.

VIDEO:

V Římě se musíte vyhradit čas na obojí, jinak to ani nejde. A začít byste měli tam, kde se před několika tisíci lety doslova psaly dějiny.

Forum Romanum a Koloseum

Dělí je od sebe sotva pár stovek metrů. Forum Romanum bylo v dřívějších dobách centrem antického Říma. Dnes bohužel můžeme obdivovat jen jeho malou část. Všimněte si zejména zbytků Černého kamene – symbolu bájného zakladatelů Říma Romula. Za vidění stojí také Titův oblouk a další zajímavosti.

A o kousek dál na vás čeká nově zrekonstruované Koloseum, zbavené nánosu staleté špíny. Projít si můžete jeho značnou část nebo navštívit nově otevřenou kavárnu pod jedním z jeho oblouků.

Po stopách nejznámější legendy i filmové hvězdy

Pověst říká, že kdo se postaví zády k fontáně di Trevi a hodí do ní minci (pravou rukou přes levé rameno), ten se do věčného města určitě vrátí. Ale i bez drobných po kapsách je pohled na tento barokní skvost opravdu velkolepý. Vévodí mu socha boha Oceánu, jehož táhnou dva koně.

A jen deset minut cesty odtud najdete slavné Španělské schody, po nichž kráčela i Audrey Hepburn ve filmu prázdniny v Římě. Zejména pro ženy je pořízení fotografie zde takřka povinností. Jen si dejte pozor – v okolí se usídlilo množství luxusních butiků, tak aby vám pro samé nákupy zbyly ještě peníze a čas na památky.

Do nejmenšího státu světa

A nezapomeňte navštívit také Vatikán. Apoštolský palác a Sixtinská kaple patří k tomu nejkrásnějšímu, co můžete vidět. A vatikánská muzea ukrývají stovky cenných historických artefaktů – od těch staroegyptských až po díla nejslavnějších malířů světa.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Konstantinův oblouk
Konstantinův oblouk

Konstantinův oblouk v Římě

Konstantinův oblouk v Římě

Piazza Navona
Piazza Navona

Pantheon
Pantheon

Sant\'agnese v Piazza Navona
Sant\'agnese v Piazza Navona

Vinice a olivové stromy u Velletri
Vinice a olivové stromy u Velletri

Marcellus divadlo
Marcellus divadlo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here