Paříž – Poznejte město umělců i památek

0

Pro milovníky romantiky jde takřka o povinnou zastávku na jejich výletě po Evropě. Paříž nabízí spoustu turistických zajímavostí a lákadel – od půvabných historických památek až po špičkové gastronomické zážitky. A co určitě neminout?

VIDEO:

Jde o metropoli Francie, i tak však většinu turistů překvapí, že na jeho území najdete hned tři letiště: Charles de Gaulle, Orly a Paříž – Beauvais (právě tady končí většina tzv. nízkonákladových letů). Pak už stačí jen nasednout na metro a vyrazit vstříc objevům.

Za nejkrásnějšími výhledy Paříže

Kam se podívat nejdříve? Určitě na Eiffelovu věž. Jde o symbol, který jednoduše nemůžete minout. Zejména v noci vás oslní nádherným osvětlením, leckdy s tématickým zaměřením. Ve dne si zase můžete užít jedinečný výhled z jejího vrcholu nebo třeba nově otevřené vinařství.

Ovšem pokud vám jde právě a jen o perfektní výhled, nemusíte se mačkat s davy turistů. Minimálně stejně krásně se před vámi Paříž otevře i z baziliky Sacre Coeur nebo střešní terasy Galerie Lafayette.

Netradiční lákadla Paříže

Elysejský palác, Vítězný oblouk, bulvár Avenue des Champs-Élysées… O těch už bylo napsáno mnoho. Nechte se proto raději pozvat do méně známých koutů Paříže. Co takhle katakomby, které ve svých útrobách ukrývají opravdovou kostnici? Nebo umělecká čtvrť Montmartre se spoustou obchodů, kaváren a hlavně téměř rodinnou atmosférou? Milovníci bohémského stylu si určitě přijdou na své.

Nevšední klid nabízí i hřbitov v Montmartre. Během příjemné procházky se můžete zajít podívat k hrobům takovým velikánů jako je Jim Morisson, Oscar Wilde či Edith Piaf. A co si po všech těch výletech dát dobrého? Doporučujeme zejména sendvič croque monsieur nebo pro milovníky sladkého palačinky crépes. Narazíte na ně na každém kroku a nejlepším ukazatelem jakosti jsou dlouhé fronty místních, stojících před stánkem.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Seina - Paříž
Seina - Paříž

Paříž
Paříž

Seina v Paříži
Seina v Paříži

Opera
Opera

Notre dame před požárem
Notre dame před požárem

Montparnass věž
Montparnass věž

Champs Elysees
Champs Elysees

Ethnologicke museum
Ethnologicke museum

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here