Milano – La Scala, Castello Sforzesco a další dominanty zblízka

0

Milano nebo také Milán je druhým největším italským městem – včetně předměstí ho obývá asi sedm milionů obyvatel! Spojujeme si ho zejména s módou a milionářskými čtvrtěmi, ale může nám nabídnout i spoustu kulturních a historických zajímavostí.

VIDEO:

Jen výčet těch nejznámějších památek byl byl velmi dlouhý, takže vybereme je ty opravdu NEJ. Sem bude rozhodně patřit: velkolepá katedrála Duomo, hrad Castello Sforzesco obklopený nádhernými zahradami a jezírky, operní divadlo Teatro alla Scala, a samozřejmě i jeden z nejslavnějších obrazů Leonarda da Vinci – Poslední večeře v kostele Santa Maria della grazie.

Nádherné interiéry katedrály Duomo si lze užít zcela zdarma

I když jde bezpochyby o jednu z nejnavštěvovanějších památek Milána, za vstup dovnitř nezaplatíte ani euro. Pouze za zapůjčení audio průvodce se jich platí šest, ovšem tuto možnost využívat nemusíte. Katedrála Duomo je otevřena každý den a při vstupu musíte mít zahalená ramena a kolena. Čekají tu na vás zejména nádherné vitráže (s výškou přes 20 metrů). A vystoupit lze i na střechu katedrály, odkud budete mít na Milano pod sebou nádherný výhled.

Za jedním z nejkrásnějších hradů Itálie

Hrad Castello Sforzesco se rozkládá mezi opravdu půvabnými zahradami (Parco Sempione) s květinovými záhony, jezírky a alejemi. Vystavěn byl už ve 14. století, jeho současná podoba je však asi o sto let starší. Před vstupem se musíte protlačit davem obchodníků. Samotné zahrady jsou však už velmi klidné.

A co slavné operní Divadlo La Scala? To se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem jen v případě, že se vám podaří získat vstupenku na některé z probíhajících představení (překupníky v jeho okolí spíše nedoporučujeme). Samotná budova je vcelku nenápadná a ani v okolí nenajdete nic moc zajímavého. Vstupenky je však třeba kupovat s žádným předstihem – last minute akce opravdu nečekejte.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Sempione park
Sempione park

Moderní budovy
Moderní budovy

Mrakodrapy ve městě Milano
Mrakodrapy ve městě Milano

Město Milano
Město Milano

Arco della Pace
Arco della Pace

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here