Moskva disponuje skvostnými památkami, ale i přírodní krásou

0
rude namesti
Zdroj foto: en.wikipedia.org                                        Rudé náměstí

Moskva je jedno z největších evropských měst, přičemž jenom zde žije více obyvatel než v celé České republice – 12,5 milionu. Hlavní město Ruska skrývá řadu míst, kam se vydat.

Začneme na Rudém náměstí, které je velmi slavné také díky své katedrále. Toto náměstí je nejenom centrem samotné Moskvy, ale i celé země. Je zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO. Náměstí odděluje Kreml, který je dnes sídlem prezidenta, dříve tam bydleli knížata a carové. Rudé náměstí je považované za první místo, kam se turisté vydají, když přijedou do Moskvy. Disponuje množstvím budov, které jsou už legendární.

chram moskva
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                           chrám

Kterou z náboženských památek si má člověk vybrat

To je otázka. Dnes to bude Chrám Matky Boží Kazaňské, jenž patří ruské pravoslavné církvi. Když se na něj člověk podívá, okamžitě je patrné, že vypadá jako z ruských, tehdy ještě sovětských pohádek. Není úplně známé datum výstavby, uvádí se roky 1625 až 1630. Chrám měl připomínat vítězství sovětských vojáků nad polsko-litevskými protivníky.

Kdo by si nechtěl prohlédnout Lenina

Tak to je trochu sporné, nicméně je to velké lákadlo – Leninovo mauzoleum. To je věnováno právě zmíněnému komunistickému šéfovi. Mnoho lidí ze SSSR si mělo prý přát, aby Lenin, respektive jeho tělo bylo zachováno pro budoucí generace. Tak ho druhý den nabalzamovali a dosud je v muzeu, které na tento popud vzniklo. Mnoho lidí si však myslí, že se nejedná o autentické tělo, některé části se zdají být umělé, z vosku. To však vláda odmítá celé roky, ovšem kdo ví, jak to je.

zoo moskva
Zdroj foto: en.wikipedia.org                               ZOO Moskva

A půjdeme i v Moskvě za zvířátky  

Moskva nejsou jen památky architekturní, ale také příroda a hlavně zvířata. Zdejší zoologická zahrada patří mezi největší v Rusku. Byla založena v roce 1864. Tehdy to bylo na ploše 10 ha. V roce 1905 byla vážně poškozena během revolučních událostí, navíc zde došlo i k zabití velkého množství zvířat. Od roku 1922 se stala majetkem Moskvy. V roce 1990 udělali rozsáhlou přestavbu celé zoo, která se rozdělila na dvě části o velikosti 21,4 hektaru. Najdete tu více než 8000 kusů zvířat v 1131 druzích. Jenom kolonie vodních ptáků je tu v počtu přes tisíc. Nejpopulárnějším zvířetem je žirafí samec Samson Hamletovič Leningradov, u jehož výběhu je postavena dřevěná konstrukce, umožňující vystoupat do výše žirafí hlavy. Co je také zajímavé – studenti, důchodci, vojáci a děti do 17 let mají vstup zdarma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here