Magická jeskyně pojmenovaná po nymfě Melissani

0
jeskyne Melissani
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Místa, která provází pověst, jsou obestřena tajemstvím, budí lidskou zvědavost od nepaměti. Ne všechna místa, ke kterým se váže nejedna legenda, musí být nebezpečná či vhodná jen pro velmi odvážné povahy. V tomto případě se na toto místo můžete vypravit bez obav, jen pozor na tu až doslova oslepující krásu. Jeskyně Melissani nesoucí jméno po nymfě se nachází v Řecku.

Vypravte se na řecký ostrov Kefalonie, kde můžete navštívit podzemní jezero s lagunově modrou mořskou vodou. Samotné kouzlo modré laguny je ukryto v hloubi skal v kombinaci s procházejícími slunečními paprsky. Pohled je to nevídaný, magický, nezapomenutelný. Jezero a jeskyně Melissani naleznete zhruba 3 km od města Sami.

jeskyne
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Melissani je druhou kefalonskou jeskyní. V minulosti se jednalo o místo určené pro konání posvátného kultu. A co my víme, možná zde opravdu žily i nymfy. V reálu se jedná o místo, kde se uvnitř jeskynního útvaru nachází přírodní jezero či lépe řečeno laguna. Pod tímto slovem se snad každému vybaví „modrá laguna“, což není daleko od pravdy, neboť voda v jezeru má vskutku neuvěřitelně modrou barvu.

Místo bylo vyhledávanou svatyní boha. Část vápencového stropu se propadla a tou tak pronikající sluneční paprsky vytváří nádhernou barvu zdejších vod. Pokud chcete vidět tuto magickou podívanou v celé kráse a nejlepší fázi, tak je dobré se sem vypravit za slunného dne, kdy prostřednictvím právě slunečních paprsků je nabídnuta dokonalá souhra slunce a vodní hladiny.

Legenda vztahující se k jeskyni

Dle legendy se krásná nymfa Melissani zamilovala do Pána, vládce ostrova, kterému svou lásku také vyznala. Pán se nicméně po čase její láskou nasytil a odmítl ji. Zrazená nymfa Melissani se tak vrhla do jezera, kde utonula.

Kudy vede cesta do jeskyně

Jeskynní jezero naleznete nedaleko vesničky Karovomilos na východním pobřeží ostrova, odkud je možné dojít příjemnou procházkou. Po příchodu k jezeru už stačí jen nasednout s průvodcem na malou loďku a užít si nádhernou a nezapomenutelnou projížďku. Kdy se tak dostanete až do útrob jeskyně.

Přes úzký průplav se dostanete do tmavé části, kde na stropech visí netopýři. V jeskyni se teplota pohybuje okolo 16 až 18 °C. Obdivovat můžete taktéž krápníkové útvary. Uvnitř jeskyně uvidíte podzemní jezero s malým ostrůvkem. Dechberoucí podívaná na vodu měnící odstíny modré a to v závislosti na poloze slunce a medově hnědé stěny, to vše zde je k vidění. Budete si připadat jako v pohádce.

Na loďce se tak dostanete do uzavřeného prostoru, kde se právě dle legendy utopila nymfa Melissani. Nejen vyjížďka na loďce, ale to vše můžete ještě umocnit šnorchlováním či potápěním.

A když už budete na Kefalonii, tak můžete její krásu prozkoumat i více, nejen návštěvou jeskyně, ale také se nabízí prozkoumání labyrintu podmořských jeskyní, kde si můžete vyslechnout i koncert, odpočinout si na bílých plážích, navštívit jednu z nejkrásnějších pláží v Řecku a to Myrtos či se podívat na pohybující se skálu Kounopetra.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here