Bulharsko: To už dávno není jen „socialistická“ dovolená

0
Pirin park
Zdroj foto: en.wikipedia.org                                  Národní park Pirin

Možná se vám zdá, že do Bulharska jezdili tak maximálně vaši rodiče na dovolenou, protože jinam se za minulého režimu nedostali. Ale to už dávno není pravda, Bulharsko můžete procestovat autem, pěšky s batohem po horách, nebo si užít slunečné pláže a teplý písek.

Plowdiw
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                   město Plowdiw

Nejkrásnější města

Jedete-li do Bulharska za památkami, určitě navštivte následující města: Plovdiv – to je druhé největší město v zemi, jehož architekturu ovlivnila nadvláda Řeků, Keltů, Římanů i Turků. Z antického období se zde zachoval třeba amfiteátr nebo antický stadion. Pravoslavný je kostel sv. Konstantina a Heleny a z období turecké nadvlády se zde nachází mešita Džumaja.

Nejstarším městem Bulharska je Nesebar. Protože se nachází na pobřeží, můžete procházku za kulturou spojit i s koupáním. Okouzlí vás typické domečky se zděnou podezdívkou a přízemím a dřevěným patrem. V místních restauracích a na místních trzích dostanete čerstvé ryby a plody moře.

Varna je pak nejživějším městem, plným ruchu a turistů. Můžete zde prožít den návštěvou muzeí, akvária a delfinária, stejně jako noc v nočních podnicích a na diskotékách. I Varna leží na pobřeží, a tak můžete kulturu spojit s koupáním.

udoli ruzi
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                Údolí růží

Údolí růží

To je přírodní památka, kterou nemá žádná jiná země na světě. Thrácká nížina je plná těchto květů, které se sklízejí po celé léto. Vyrábějí se z nich oleje, parfémy i pálenka. Výrobky z růží si můžete koupit ve města Kazanlaku, kde se každoročně koná i Festival růží.

zlate pisky
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                 Zlaté písky

Nejlepší místa ke koupání

Přijeli jste jen za koupáním? Pak zkuste například Zlaté písky, kde můžete prožít asi nejluxusnější dovolenou v Bulharsku. Vhodné především pro rodiny s malými dětmi je Slunečné pobřeží – moře je průzračné, vstup do moře pozvolný a jako přidaná atrakce po celém areálu rozváží turisty vláček. Albena – spojuje obojí výše popsané, luxusní dovolenou s dovolenou pro rodiny s dětmi, opět krásně pozvolný vstup do moře, na pláži můžete sbírat mušle, v moři pak provozovat i surfování.

Pirin narodni park
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                              Pirin národní park – Bulharsko

Národní park Pirin

Jestli jste zastánci cestování po národních parcích spojeného s dobrodružstvím, pak zkuste národní park Pirin. Park se nachází ve stejnojmenném pohoří, kde můžete objevovat horská jezírka i neprozkoumané jeskyně. Příroda je tu vskutku panenská, avšak buďte připraveni a vybaveni na to, že můžete potkat jeleny, horské kozy, nebo dokonce medvěda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here