Andorra není pro nás příliš známá k cestování, a to je škoda

0
andorra
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Andorra la Vella je hlavní město evropského státu Andorra, který není zrovna příliš přitažlivý pro české turisty, což je však chyba. Žije zde téměř 23 tisíc lidí.

Església de Sant Esteve je kostel nacházející se v tomto města na náměstí Plaça del Príncep Benlloch. Postavili ho v jedenáctém až dvanáctém století, následně ho obnovili ve 20. století. Je to majetek zapsaný v kulturním dědictví Andorry. To je organizace, která chrání památky a národní budovy, které mají jak kulturní, tak i historickou hodnotu.

Historický dům v hlavním městě je zapsaný v kulturním dědictví

Jedná se o dům, kde sídlí generální rada Andorry. Postavili ho v roce 1580 jako panská a věžová obrana pro rodinu Busquetsů. V roce 1702 ho získal Consell de la Terra. Uvnitř domu je stará věžička ve tvaru holuba. V zahradách je umístěna další socha. Dům disponuje dvěma patry a v přízemí je soudní síň.

andora

Jezero a pěší turistika v blízkosti hlavního města

Jezero Engolasters je v nadmořské výšce 1616 m. n. m. Voda v jezeru okouzlí svou tmavě modrou barvou. Je v údolí, které lemují zelené louky a bohatý les borovic. K dispozici je lanovka.

K jezeru se pojí i legenda. Prý bylo vytvořeno náhlým přívalem vody, které vypustili boží síly. Bylo to z důvodu pokárání bezbožné ženy, která odmítla dát kus chleba hladovějícímu poutníkovi, který jí řekl, že je sám Kristus. Legenda pokračuje dále v tom, že všechny hvězdy na obloze, které svítily na jezero, byly předurčeny k tomu, aby tam spadly a zůstaly na věky. Další legenda říká, že na břehu jezera se prý pořádaly čarodějnické ceremonie, což spočívalo v tom, že čarodějnice tancovaly zcela nahé. Lidé se báli je sledovat. Kdyby na ně čarodějnice přišly, proměnily by je v psa nebo v kámen.

Turistika je hlavní příjem v tomto místě. Okolo jezera je až 88 hotelů. Nedaleko mají románskou pustevnu nebo lombardskou zvonici. V jezeru plavou pstruzi a lososi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here