Amsterdam v Holandsku: Je město zážitků, poznání, kultury, umění

0

amsterdam holandsko

Amsterdam je nejenom hlavní město Holandska, ale zároveň i město zážitků, poznání, kultury, umění. Toto místo si jednoduše zamilujete – lidé jsou zde přátelští, pouliční umělci zábavní, historie plná překvapivých informací. Pokud se rozhodujete, kam na dovolenou, Amsterdam rozhodně stojí za podívanou.

Muzeum kam se podíváš

Amsterdamská bohatá historie a umělecká četnost znamená, že městu nechybí muzea a kulturní dění. Už jste viděli Rijksmuseum nebo navštívili muzeum Moco? Má také silnou tradici v architektuře a výrazný styl města, známý jako Amsterdamská škola, můžete blíže prozkoumat v muzeu Het Schip.

amsterdam
Amsterdam

Umění a nákupy

Zajímavá je i botanická zahrada Amsterdamu – Hortus Botanicus Amsterdam, která pochází z roku 1638 – je zde k vidění mnoho vzácných a exotických rostlin. Na východě najdete také jeden z nejstarších trhů města, Dappermarkt, jež se koná od pondělí do neděle. Nakoupíte zde prakticky vše – a to od čerstvé zeleniny a květin až po oblečení a bytové vybavení. Další možností, jak poznat Amsterdam je ponořit se do autentické kultury – navštivte NDSM, který je domovem společenství umělců.

Gastronomie na úrovni

Amsterdam nabízí opravdu kvalitní jídla, jen musíte vědět, kam na ně zajít. Ty nejlepší restaurace a bary nenavštívíte v centru města, ale na jeho okraji. Pokrm „Fries“ se dá označit termínem „národní poklad“. Nesmíme zapomenout ani na tradiční holandský sýr. Sýrových obchodů nalezneme stejně tolik, jako slavných Coffee shopů.

Na závěr vám poradíme, kde město ukrývá ty největší skvosty. Na okraji města navštivte zrekonstruovaný historický větrný mlýn Molen van Sloten nebo se vydejte do skanzenu Zaanse Schans, městečka Zandvoort nebo Haarlem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here