Varšava je jednak hlavní město Polska a také je tím největším. Zdejší Staroměstské náměstí se pyšní přídomkem nejkrásnější. Kdo má rád sochy, případně svým způsobem tajemno, tak zde najde i sochu mořské panny Syreny, která zde stojí už od roku 1855 a je varšavským symbolem.
Kdo by měl zájem, může zhlédnout i dokument o rekonstrukci města. Ten promítají několikrát za den. Palác kultury a vědy patří mezi neznámější varšavské památky a to přesto, že je nejmladší ze všech. Dříve se jmenoval Dar národů Sovětského svazu a najdete v něm muzea a ve třicátém (nejvyšším) patře i vyhlídkové patro ve výšce 114 metrů. Citadela je další opevnění, tentokrát z 19, století, která však nebylo postavené na obranu, ale aby zastrašilo zdejší lidi.
Łazienki Park – místo jak pro procházky, tak i pro obdiv
Je největší park ve městě, přičemž se rozkládá na ploše o velikosti 76 hektarů. V podstatě jde o komplex parku a královského paláce. Kromě turistů z celého Polska ho navštěvují i cestovatelé z celého světa. Park je domovem veverek a pávů. Dnes slouží mimo jiné jako místo pro hudbu, kulturu a umění. Turisté uvidí kupříkladu klasický amfiteátr inspirovaný starověkou řeckou a římskou architekturou či Malý bílý dům, kde přebýval i král Ludvík XVIII. Dále je zde chrám zasvěcený Dianě, bohyni lovu, divokých zvířat, plodnosti a měsíce. Narazit můžeme i na pomníky slavných – polský král Jan III. Sobiesky či hudební skladatel Frederik Chopin.
Zoologická zahrada ve Varšavě – jedna z těch nejrušnějších na světě
Za rok navštíví ZOO ve Varšavě přibližně milion lidí. Domov tu má více než 4 200 zvířat na více než 500 druhů. Tato zoo má však další rozměr svého bytí. Během druhé světové války se zde ukrývali Židé před nacisty a také zde ukrývali uprchlíky z varšavského ghetta. Velkou zásluhu na tom měli manželé Jan a Antonina Żabiński, kteří sami ukryli a tím i zachránili na několik set těchto lidí. Tato zoo je akreditovaným členem Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) a Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA).