V horském zámku Goldenstein se můžete rovnou i ubytovat

0

 

Goldenstein
Zdroj foto: Michal Vitvera                                        Zámek Goldenstein

Zámek Goldenstein leží v Branné na Moravě nedaleko Zábřehu na Moravě či Šumperka. Jedná se o památku, která je zároveň i hotelem s restaurací. Zámek nabízí několik pokojů zařízených nábytkem z minulých let. Nechybí ani samostatná koupelna s vanou či sprchovým koutem. Exteriér a interiér prochází v současné době rekonstrukcí, do které je zapojeno i vybudování několika zámeckých pokojů, dokonce i ve věži.

Místní zámek byl vybudován v 16. století přestavbou tehdejšího hradu Goldek. Stavba sloužila především jako obrana před švédskou armádou. To však bylo téměř vše. Postupem času stavba chátrala a v 19. století posloužila pro umístění pivovaru a následně i obecní školy. Až ve 20. století získala zámek obec Branná a následně i stát. Postupně stavba ztrácela na popularitě a přecházela do opuštěného a zchátralého stavu. Naštěstí se zámek podařilo zachránit a dnes se může pyšnit hotelem s restaurací.

Zamek Goldenstein
Zdroj foto: Michal Vitvera                         Zámek Goldenstein

Prohlídka zámku

Pro návštěvníky, kteří si chtějí interiéry prohlédnout, je připraven jeden prohlídkový okruh. Ten vede po stopách historie a současnosti zámku. Během téměř hodinové prohlídky je k vidění několik dochovaných místností, včetně ukázky zámeckých pokojů, ve kterých se mohou hosté ubytovat. Nechybí ani výstup na místní věž, ze které je krásný výhled do okolí.

Během rekonstrukce celé památky se majitelé snažili zachovat její historickou podobu. Snaha byla také zachovat historický nábytek, jako jsou postele, stoly, skříně nebo dřevěné podlahy. Kromě ubytování se na Goldensteinu konají i další akce, mezi které patří hlavně oblíbené svatební obřady.

Přístup k zámku

Přístup k zámku je velmi snadný. Vybudované je rozsáhlé parkoviště pro hosty i návštěvníky. Pokud přijedete do Branné vlakem, stačí se vypravit po silnici k autobusové zastávce a následně po zelené turistické trase až přímo k zámku.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here