Zámek v Bruntále nabízí nejen prohlídku muzejní expozice, ale i zachovalé interiéry

0
Zamek Bruntal
Zdroj foto: Michal Vitvera                             Zámek Bruntál

Moravskoslezské město Bruntál nabízí hned několik pohledů do historie. Kromě malebného náměstí Míru se zachovalými domy, můžete nedaleko spatřit i místní zámek, který stojí za návštěvu. Jeho historie sahá až do 16. století, kdy se uskutečnila přestavba tehdejšího hradu na renesanční zámek. Postupem času bylo sídlo stále upravováno a dnešní barokní podoba je výsledkem přestavby z 2. poloviny 18. století. Zámek Bruntál vyniká především netypickým půdorysem ve tvaru kruhové výseče.

Prohlídky

Návštěvníkům, kteří se přijedou na zámek podívat, se nabízí jak nevšední muzejní expozice, tak i prohlídka zámeckých interiérů. Během hodinové prohlídky se dozvíte mnoho zajímavých informací o historii i současnosti zámku. Zejména uvidíte zhruba 10 úžasné dochovaných místností vybavených dobovým nábytkem.

model zamek bruntal
Zdroj foto: Michal Vitvera                     Model – Zámek Bruntál

Muzejní expozice ukrývá spoustu zajímavých předmětů. Ty jsou prezentovány během stálých i krátkodobých výstav opět v prostorách této památky. Toto muzeum navazuje na to městské, které bylo vytvořeno v letech 1897 až 1907. V současnosti spadají pod muzeum kromě zámku Bruntál také další významné památky, jako nedaleký hrad Sovinec a kosárna v Karlovicích.

Tak jako má netradiční tvar budova zámku, tak má ojedinělí tvar i nádvoří, které je výchozím bodem prohlídek interiérů. Zámecká zahrada není bohužel nijak rozsáhla a je z ní vidět pouze část zámku. Občas se zde konají koncerty či představení všeho druhu. Zahrada je využívaná také ke svatebním obřadům, které v případě přání novomanželů lze uskutečnit v krásné zámecké místnosti.

Doprava do Bruntálu

Doprava do Bruntálu není nijak složitá. Silniční tahy do tohoto města vedou jak z Opavy, Ostravy, tak i ze Šumperka a Jeseníku. Dopravit se můžete i vlakem, jehož trasa začíná v Olomouci na hlavním nádraží a přes Opavu vede až do Ostravy.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA