Dětenice zvou na zámek i do starověké krčmy

0
zamek detenice
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                        zámek Dětenice

Ať už se vydáte s rodinou, přáteli, kolegy či jen sami do Dětenic, zažijete, co nikde jinde není možné. Čím vyniká prohlídka zámku a co na vás čeká ve vyhlášené krčmě? Navštivte a poznejte, proč jsou Dětenice přímo fenoménem v naší republice. Zámecký resort Dětenice se nachází v kouzelné vesničce se stejnojmenným názvem, tj. Dětenice.

Dětenice se nachází 65 km od Prahy. Čeká tu na vás krása místní přírody, ale zejména netradiční prohlídka barokního zámku, pivovaru a v místním resortu taktéž vyhlášená restaurace. Věřte, že na návštěvu Dětenic nikdy nezapomenete. Však není divu, že se sem řada turistů s oblibou vrací.

Zámek Dětenice

Původně šlo o tvrz, která byla na konci 16. století renesančně přestavěna. Až za hraběte Clam-Gallase došlo k pozdně barokní výstavbě. V letech 1762 až 1765 stavitel Zachariáš Fiegert určil podobu objektu, který je zachován dodnes.

Na zámku lze spatřit dochované renesanční, gotické i barokní nástěnné malby, stejně tak zde můžete vidět rokokové a klasicistní štukové výzdoby. Nechybí samozřejmě umělecká díla v podobě obrazů, historických zbraní, loveckých trofejí.

Je libo klasickou, čarodějnickou či strašidelnou prohlídku…?

Zámek Dětenice nabízí jedinečné menu v rámci prohlídek. Klasická prohlídka zámku nabízí k vidění 14 kompletně vybavených pokojů, nástěnné malby, dobové štuky. Interiér zámku vychází převážně z 18. století. Návštěvníci se tak mohou seznámit s vkusem a životním stylem šlechty žijící na vesnickém panství.

Hned v uvítací místnosti je k vidění jedinečná sbírka zbraní Maltézských rytířů, která zahrnuje přes 300 kusů zejména ze třicetileté války a to včetně lodních děl ze slavné bitvy z roku 1522 o ostrov Rhodos. Po prohlídce je k dispozici také procházka po zámeckém parku, kde rozhodně neuniknou vaší pozornosti staré a interesantní dřeviny.

Pohádková prohlídka je určena nejen pro nejmenší, ale rozhodně zaujme celou rodinu. Tato ojedinělá prohlídka vám poskytne jedinečnou příležitost vidět, jak lze napravit třeba takovou nezbednou princeznu. Jak je to možné? Jednoduše se zkrátka stanete součástí pohádky a zároveň si i prohlédnete zámek a v zámeckých komnatách prožijete i příběh O napravené princezně, který možná znáte či neznáte, ale určitě ho ráda zažije vaše ratolest.

Strašidelná prohlídka v doprovodu čarodějnice zní možná hrůzostrašně, ale není třeba se bát. Zdejší čarodějnice je veselá a bude vám vyprávět poutavým způsobem o historii zámku. Dozvíte se díky ní, jak se na Dětenicích žilo. Přestože je tento program dokonalou volbou pro děti, tak věřte, že i dospělí návštěvníci se budou velmi dobře bavit a dozví se mnoho nových a zajímavých informací.

park detenice
Zdroj foto: cs.wikipedia.org           pohled na zámek z parku

Kde se pivo vaří, tam se dobře daří…

Uznejte sami, kde na jednom místě si může přijít opravdu každý na své. Snad žádný muž a nejen muž, neodolá prohlídce zámeckého pivovaru, která představuje dobové interiéry, laboratoře, sladovny i varny. Taktéž zde můžete vidět originální pivovarnické muzeum a výrobu piva z 18. století, která byla dle dobového receptu z tradičních surovin, ale původním postupem na otevřeném ohni.

Přestože první zmínka o zdejším vaření piva pochází ze 13. století, tak pivovar samozřejmě prošel jistou historií. Nicméně od roku 2000 došlo k obnovení tradiční výroby piva dle původního a údajně zázračného receptu rytíře Artura. Dnes si můžete prohlédnout nádheru místních sklepů a právě jedním z nich je i vyhlášená středověká krčma.

Posilněte se na cestu, nasyťte žaludky a poznejte středověk…

Jediným vstupem do věhlasné krčmy se ocitnete rázem ve středověku. Budete doslova pohlceni dobou. Středověk tu sálá nejen ze všech koutů, klenutí, kamenných zdí, ale také středověké písně a místní obsluha dodá všemu náležitý punc.

Obklopeni jste nejen výtečným jídlem, kde místní specialitou je maso pečené na otevřeném ohni a další dobroty, které nikde jinde nenajdete na jídelním lístku, ale také se to zde hemží sličnými tanečnicemi, šermíři, kejklíři apod. Samozřejmě se tu jí rukama, mluví se tak, jak tomu bylo ve středověku. Zde se zkrátka ocitnete zpátky v čase. V čase, o kterém jste jen mohli doposud číst.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here