Hurá za exotikou. Za piráty i na pláže do Kingstonu

0
negril
Zdroj foto: en.wikipedia.org                   Negril

Kingston je hlavní město Jamajky a z tohoto ostrova pochází asi jejich nejslavnější sportovec, bývalý fenomenální sprinter Usain Bolt.

Nejstarší čtvrtí je Parade, která je od 18. století důležitým koloniálním centrem. To zůstalo dodnes. O historii či památky zde není nouze. K vidění se nabízí historické budovy jako například Ward Theatre. Město zdobí mnoho parků. Zřejmě ten nejvýznamnější je National heroes park, ve kterém turisté uvidí sochy národních hrdinů, ale také kulturních představitelů. Všechny tyto sochy jsou uspořádané do kruhu.

Nejkrásnější pláže jsou k vidění na Jamajce

Port Royal pamatka
Zdroj foto: en.wikipedia.org Port Royal

To je pochopitelně názor zdejších lidí. Kdo by chtěl vidět jednu z těchto krásných pláží respektive plážových letovisek, dá se vydat do Negrilu. Toto místo je hojně navštěvované turisty. Doporučuje se šnorchlování a potápění, ovšem v chráněných oblastech útesu. Negril jako plážové letovisko disponuje i chráněnými lesy a mokřady. Není to jen nějaká opuštěná planina, okolo letoviska je mnoho obchodů. Zdejší pláž po mnoho let bodovala v žebříčku deseti nejlepšími na světě.

Hlavní město musí mít bezpodmínečně zoologickou zahradu

A to je případ i Kingstonu. Veřejnosti je otevřena už od roku 1961, přičemž koncept byl karibský a středoamerický s cílem nabídnout návštěvníkům co nejširší spektrum zvířat. Do roku 2005 byla pod vlastnictvím vlády. V roce 2011 zoo převzala nadace Hope Zoo. Zoologickou zahradu obývají serval, labutě, rys, indický páv, emu, mandarínské kachny, afričtí lvi a mnoho dalších. Hope Zoo je charitativní organizace a jako taková i působí. Angažují se v ochraně přírody a pokouší se zachránit různá divoká zvířata. Hodně úsilí věnují záchraně jamajských papoušků, kteří jsou na pokraji vyhynutí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here