Za zdravím do Trenčína. Navštivte lázně na Slovensku

0
Trencianske teplice
Zdroj foto: sk.wikipedia.org                                        Trenčianské Teplice

Slovensko je plné nádherných měst a zajímavých zákoutí a nyní se podíváme do regionu Trenčín. Velmi zajímavé pro návštěvníky, jenž pečují o své zdraví, jsou Trenčianské Teplice, kde se nacházejí jedny z nejnavštěvovanějších lázní na celém území Slovenska.

Lázně v Trenčianských Teplicích se také řadí k nejstarším lázním na Slovensku. Tím, že se nachází jednak v zajímavé, ale také ve výjimečné poloze uprostřed přírody, se jim přezdívá perla Karpát. Co se týká zdejších léčebných účinků, tak například jsou vhodné pro lidi, které trápí nemoci pohybového ústrojí, pooperační stavy a úrazy, chronické revmatologické onemocnění, civilizační choroby, choroby z povolání a k léčbě psoriázy. Nachází se zde více než 1000 lůžek.

I Trenčín má svůj hrad

Trenčiansky hrad je národní kulturní památkou. Nejvyšší věž na hradě se jmenuje Matúšova a je z ní krásný výhled na Považie. V dolní části hradu se najdou opravdové zajímavosti, například kasárny. Sídlila zde hradní posádka a využívali se i jako sklad munice. Dnes je tu expozice všech možných druhů zbraní. Najít zde můžeme i hladomornu. Od roku 2014 se zde nacházejí repliky středověkých mučících nástrojů.

Hajske vodopady
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                Hájské vodopády

Delová bašta je místo, které kdysi chránilo mosty přes řeku Váh. Momentálně ji na Slovensku využívají ke svatbám, nebo k příležitostným výstavám. Kousek odtud je rozhodně největší zajímavost – studna lásky.

Slovenský kras

Zde se nachází skutečně nádherný kus přírody. Chloubou Slovenského krasu jsou Hájske vodopády, kterým se též říká Vodopády Hlboký jarok a celkem jich je deset. Jako příklad lze uvést Velký Hájsky vodopád, kde je možnost odpočinku v blízkém altánku s lavičkami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here