Vojenské muzeum Králíky nabídne vše, co jste chtěli vědět třeba o okupaci

0

vojenske muzeum kraliky

Vojenské muzeum Králíky aneb Military Museum Králíky je klíčovým bodem v Králické pevnostní oblasti a po modernizaci v letech 2009 až 2010 se stalo nejmodernějším vojenským muzeem v České republice. Muzeum je přístupné po celý rok a jeho historicko-vojenská expozice je věnována armádě Československého státu od roku 1918, přes druhou světovou válku až do nynější doby.

Expoziční hala

Expoziční hala o rozloze 2400 m2 poskytuje náhled do historie československé a později české armády. Nabídne se vám pohled na nepřátele naší armády a na její spojence v průběhu druhé světové války a celkový obraz na tuto válku. Dozvíte se rozsáhlé informace o československém opevnění, o odboji, okupaci našeho státu, seznámíte se nebo si oživíte významné osobnosti působící v těchto letech. Expozice vám dodá celkový obraz této devastující životní události.

Velké exponáty

Součástí vojenského muzea jsou i prostory, kde jsou umístěny velké exponáty. Ty se pro své rozměry nachází ve venkovním přístřešku, přiléhající k hlavní hale muzea.  Zde si prohlédnete těžkou vojenskou a bojovou techniku, prostředky proti zbraním hromadného ničení a omamným a otravným látkám, munici, výstroje a výzbroje. Navíc si zde přečtěte informace o stěžejních osobnostech, o vojácích a o jejich osudech v průběhu války.

Turistické informační centrum československého opevnění

Součástí muzea je provoz informačního centra. Informační centrum československého opevnění poskytuje informace o všech objektech, ať již byly přístupné či nepřístupné v rámci československého pevnostního systému z let 1935-38.

Kalendář akcí

Muzeum celoročně nabízí tematické akce, jako jsou akce Cihelna, Malý tankový den, Tankodrom, konají se zde i venkovní expozice.

Celoroční provoz

Do muzea se můžete vydat po celý rok, a to ve dnech od úterý až neděle. Od října do dubna je otevřeno mezi 10. a 16. hod., od května do září od 9. do 17. hod. Vstupné pro dospělou osobu činí 90 Kč, snížené vstupné je 60 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here