Termální lázně: Vhodné pro jednotlivce i rodiny s dětmi

0
lazne
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                    Budova Széchenyiho termálních lázní

Pro návštěvu termálních lázní je vhodná doba po celý rok. Oceníte je nejen v sychravých dnech či v zimním období. Zde je výběr toho nejlepšího u nás, u sousedů a taktéž z vyhlášené destinace, tj. Maďarska. Tipy na termály pro jednotlive, páry i pro celou rodinu s dětmi. Termální lázně jsou vhodné nejen k zahřátí, ale jsou účinnou a zdravou pomocí v rámci odbourání stresu, posilnění imunity. Termály potěší vaše tělo i duši.

Maďarsko – země termálních lázní

Maďarsko je proslulou a vyhlášenou zemí termálních lázní. Zde si odpočinete, případně vyléčíte zdravotní problémy. Na své si zde přijdou všechny věkové kategorie, neboť kromě pobytu v termálech se můžete kochat architekturou, navštívit památky a mladší ročníky potěší rušný a bujarý společenský život. Lokalita vhodná i pro rodiny s dětmi. Služby jsou tu na profesionální úrovni.

Termální lázně Mosonmagyárovár s léčivou vodou, která se řadí mezi jodové minerální vody s obsahem velkého množství rozpuštěných solí. V roce 1957 byla voda uznána za léčivou. Voda má blahodárné účinky nejen na pohybový aparát, svalová a kloubní onemocnění, ale také je vhodná k prevenci zubního kazu. V areálu jsou celkem 4 bazény lišící se teplotou vody. Nejteplejší venkovní bazén má okolo 38 °C.

Pro celou rodinu s dětmi jsou ideální termály Györ, kde se děti vyřádí na tobogánech, jsou zde různé druhy trysek, proudy a samozřejmě jsou zde k dispozici i procedury. Bazény jsou zde venkovní i vnitřní. Zahrát si můžete při pobytu ve vodě i šachy. To zní velmi lákavě. A pro ty, kdo chtějí navštívit hlavní město Maďarska, se nabízí jedny z největších termálních lázní v Evropě – Széchényi. Voda je účinná při problémech s pohybovým aparátem, při gynekologických problémech.

Lazne chrastava
Zdroj foto: cs.wikipedia.org    Termální lázně Chrastava

Slovensko – naši sousedé disponují lázněmi i termálními prameny

Destinace rovněž známá svými termálními prameny a význačnými termálními středisky. Vyhlášené a mezi nejznámější patří Pišťany, kde se kromě jiného používá i sirné bahno. Najdete tu však velice pestrou nabídkou lázeňských i wellness procedur. Vybere si každý. Okolí nabízí mnoho příležitostí pro aktivní vyžití, vycházky, cyklistické stezky, in-line stezky, možnost hraní golfu a v nedalekém jezeře je možné provozovat různé vodní sporty.

Nejstarší lázně leží na západě v malebné krajině uprostřed Strážovských vrchů. Trenčianské Teplice se pyšní prameny s přírodní sirnou termální vodou, která má velmi příznivý vliv v rámci léčby pohybového aparátu, kožních problémů apod. Kúpele Bojnice se nachází v samém srdci Slovenska. Klidné místo, které díky své poloze, klimatu a složením termálních vod tvoří perfektní podmínky pro léčbu, ale také relaxaci a regeneraci těla i duše. Zde je 9 vápenatě-hořečnatých termálních vřídel s teplotou 28 až 52 °C.

Pro náročné jsou ideálním místem Malé Bielie, ve kterých se nachází areál termálního koupaliště. Termály jsou v klidné okrajové části města Partizánské, které leží 60 km od moravsko-slovenských hranic, přechodu Malý Hrozenkov. Celý lázeňský komplex uspokojí i nejnáročnější klientelu. V areálu přirozeně vyvěrá teplá minerální voda o teplotě až 40 °C. Kromě léčivých pramenů a možnosti absolvování různých procedur, se tu v prostorách nachází i plovárna, aquapark pro veřejnost, sauna, pára, wellness, mentolové inhalace, turecké lázně a mnoho dalšího.

Sázkou na jistotu je termální koupaliště Velký Meder, kde ve všech 9 bazénech je voda, která ani v zimě neklesne pod 20 °C. Koupaliště má i krytou část, kde se nachází sedací i plavací bazén, několik různých skluzavek. Pro léčení a perfektní relaxaci jsou jako stvořené termální lázně Štúrovo. Jde o největší termální koupaliště na Slovensku. V termálech Štúrovo se pyšní pořádnou výbavou, která zahrnuje nejen tobogány, wellness pobyt, ale také minigolf, stolní tenis, je tu půjčovna sportovních potřeb, dětské hřiště, tenisové kurty, autodrom, plážový volejbal. Nechybí krytý bazén s termální vodou po celý rok. Z obsáhlé nabídky si vybere každý. Perfektní místo pro aktivní osoby, mladé páry, rodiny s dětmi i starší osoby.

Česká republika – má též co nabídnout

Naše malá, ale krásná země, má být také na co hrdá, termální lázně nevyjímaje. Však české lázeňství patří mezi to nejlepší v Evropě. Mezi nejznámější patří termální lázně Velké Losiny. Jde o nejstarší moravské lázně a jsou výjimečné v tom, že je zde využívána přírodní sirná termální voda k léčbě onkologických, neurologických problémů, pohybového aparátu, kožních problémů apod. Lázně, kde naleznete profesionální péči i odpočinek v podobě wellness pobytu.

Další naší chloubou je léčebné zařízení v Chrastavě, kde se využívá minerální voda s vysokým podílem železa a minerálů z hlubin země. Jsou zde bazény s podvodními lavicemi, sauny. Čeká tu na vás vířivý bazén se slanou vodou, venkovní koupelové bazény, podvodní bar apod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here