Jeseníky nabízí zajímavou přírodu za každého počasí

0
altan
Zdroj foto: Michal Vitvera                                 Altán v lázních Jeseník

Jeseníky nabízí krásnou přírodu již několik desítek let. Jsou rájem turistů i milovníků zimních sportů. Ročně do Jeseníků zavítá tisíce nadšenců přírody. V létě se jedná o turisty a cyklisty, v zimě pak o lyžaře a běžkaře.

Pojďme se podívat, co vše se dá v Jeseníkách navštívit

V letních měsících bychom určitě neměli opomenout výšlap na nejvyšší vrchol Praděd, který leží v nadmořské výšce 1 491 metrů. Pokud zaparkujete poblíž obce Karlova Studánka, cesta vám pěšky potrvá necelé dvě hodiny. Z vrcholu se nachází rozhledna, ze které je úžasný výhled do dalekého okolí. Cestou zpět budete určitě minou zmíněnou Karlovu Studánka. Zde lze navštívit místní lázeňský komplex, který zde stojí zhruba 2 století.

Přesuneme-li se na druhou stranu Jeseníků, nabízí se v letní sezóně návštěva lázeňského města Jeseník. Zdejší lázně se nachází spíše na okraji města a dostupné jsou například i autobusovou dopravou. Dalším místem pro turistiku je například okolí obce Ostružná, Ramzová či Starého města. Co se týče Ostružné a Ramzové, nabízejí mnoho využití i v zimě. Vytvořeno je tu hned několik lyžařských sjezdovek a běžkařských tras. Některé jsou dostupné i jen pár metrů od železniční stanice. To se týče hlavně sjezdovek v Ramzové.

jesenik
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                        Pohled na město Jeseník

Rezervujte si ubytování alespoň na víkend

Pokud plánujete Jeseníky navštívit, rozhodně si rezervujte ubytování alespoň na víkend. Během jednoho dne určitě nestihnete poznat krásu tohoto malebného kraje. Možnosti máte spousty. Zdejší majitelé vám poskytnou ubytování v hotelech, penzionech či plně vybavených apartmánech. Využít můžete také několik kempů, které jsou vhodně, pokud vlastníte stan nebo obytný automobil.

Hlavní turistické cíle jsou v Jeseníkách dostupné velmi snadno

Samozřejmostí je komplex silničních tahů, které vás dovedou například do města Jeseník, Šumperk, Bruntál či do obcí Karlova studánka a již zmíněná Ramzová a Ostružná. Krásná je i cesta vlakem po malebné trati ze Zábřeha na Moravě do Jeseníku, z Olomouce do Šumperka nebo z Bruntálu do Rýmařova.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA