Snoezelen v Olomouci – nevšední potěšení pro všechny smysly

0

snoezelen

Rodičové na mateřské dovolené, pozor! Už jste navštívili Snoezelen v Olomouci? Nikdy jste o tom neslyšeli? Jde o multismyslové relaxační centrum a mezi jeho návštěvníky právě patří zejména rodiče na mateřské a rodičovské dovolené, rodiny se členem se zdravotním postižením, rodiny s malými dětmi či senioři.

Co to vůbec snoezelen je?

Tento pojem „snoezelen“ se datuje k 70. letům, kdy v Holandsku pracovali s lidmi s těžkým postižením a vznikl jako slovní novotvar. Skládá se ze dvou slov „snuffelen“ a „doezelen“, což lze volně přeložit jako čmuchat (poukazuje na smyslový efekt terapeutického postupu) a podřimovat (pojem vystihuje stav blaha, klidu, relaxace).

Metoda snoezelen se původně používala pro děti a dospělé s kombinovaným postižením a autismem, dnes se celosvětově využívá tam, kde je potřeba. Základem této metody jsou naše smysly – zrak, čich, hmat, chuť a sluch.

Mnoho programů nejen pro děti

Snoezelen Olomouc poskytuje různé aktivity pro hyperaktivní děti nebo děti s poruchou pozorností. Centrum nabízí také speciální program pro dospělé, děti i celou rodinu a děti se zdravotním znevýhodněním. Další je speciální program pro a – nachází se zde multismyslová herna, pro děti, které budou nastupovat do školky je určen adaptační program „Zvykáme si bez maminky“.

Pro děti od 2 do 4 let či pro děti s hudebním talentem jsou určeny muzikodílny – hudebně a pohybově laděné aktivity pro děti od 4 do 6 let, logohrátky – program zaměřený na správné vyslovování, rozvoj slovní zásoby, motoriku a grafomotoriku.

Dospělí si užijí relaxační cvičení, besedy, přednášky, narozeninové oslavy, příměstské tábory. Najdeme tu třeba vodní postel, svítící kuličkový bazén, závěsné houpací křeslo a jiné relaxační pomůcky.

Centrum je oblíbené, což dokazuje jeho vytíženost. Otevřeno je od pondělí do pátku, ale je nutno se předem na různé aktivity objednat.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here