Horský kotel jako jedinečné místo v srdci Pyrenejí

0

Národní přírodní park Pyreneje je jedním ze sedmi na území Francie. Je skvělý pro všechny milovníky dobrodružství, kteří rádi objevují nové věci nebo jen tak nerušeně rozjímají mezi horskými vrcholy porostlými zelení.

VIDEO:

Tento park byl založen v roce 1967 a od té doby si sem každý rok najdou cestu desítky tisíc turistů. Vzhledem k jeho velikosti však není problém narazit i na takové trasy, které se těm největším náporům vyhýbají. Některá místa se však vyplatí navštívit i navzdory „přelidněnosti.“

Krása uprostřed vápencové krajiny – horský kotel Cirque de Gavarnie

Narazíte na něj, pokud se vydáte ke španělským soutěskám Ordesa, Pineta a Aniscle. Je opravdu úctyhodný. Jeho obvod totiž měří rovnou šest kilometrů a v některých místech může na milovníky treků čekat převýšení i 1 500 metrů. Jeho zasazení do nádherné vápencové krajiny s nádhernými výhledy pak všemu dodá onu příslovečnou tečku. Není divu, že je horský kotel Cirque de Gavarnie zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Nahlédneme-li dovnitř, zjistíme, že jeho stěny byly zubem času vytesány do různě zbarveného vápence – obdivovat tak můžete okrovou, okrovou a šedou barvu. A dohlédnete odtud i na množství horských vrcholů. Jmenovat můžeme například Marboré, Taillon, Vignemale, Astazou a další.

Jako bonus na vás pak čeká množství vodopádů, ale i visutých ledovců. Není divu, vždyť celý kotel je rozdělen hned do tří pater. A nejpůsobivější vodopád? Určitě Grande Cascade, s výškou přes 450 m.

Jedinečné turistické trasy Národního přírodního parku Pyreneje

Nemáte čas na dlouhé procházky? Pak určitě rádi uslyšíte, že nejkratší túra zabere jen něco přes tři hodiny. Čekají na vás mnohá nádherná panoramata i typické pyrenejské vesničky. Stačí vyrazit cestou „Chemin de Saint-Saud“, které vás provede třeba kolem vrcholků Piméné (2 801 m n. m.) nebo Pailla (2 780 m n. m.). A do těch méně přístupných částí Pyrenejí vás vezme naše video.

Fotografie:

Zasnezene-Pyreneje
Zasnezene-Pyreneje

Farma-Pyreneje
Farma-Pyreneje

Jezero-Pyreneje
Jezero-Pyreneje

Ledovce-v-jezeru-Pyreneje
Ledovce-v-jezeru-Pyreneje

Pyreneje-panorama
Pyreneje-panorama

Narodni-park-ve-Francii-Pyreneje
Narodni-park-ve-Francii-Pyreneje

Francie-Pyreneje
Francie-Pyreneje

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here