Afrika na dosah – Africké muzeum Dr. Emila Holuba je po rekonstrukci ještě krásnější!

0
emil holub muzeum
Africké muzeum Dr. Emila Holuba, Autor: Lysippos, CC BY-SA 2.0 de, Odkaz

Muzeum Dr. Emila Holuba | „Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své“ ….neříkají vám tato slova nic? Pronesl je cestovatel a Dr. Emil Holub, který byl do Afriky zamilovaný až po uši. I londýnský deník Times srovnal jeho dílo s Darwinovou „Cestou přírodozpytce kolem světa“ jako s jediným dílem, s nímž srovnání snese. Sám Darwin píše: „Dílo Čecha Holuba obdivuji ze srdce“.

Pokud se tedy chystáte na rodinnou dovolenou do pardubického kraje, určitě si nenechte ujít návštěvu muzea Dr. Emila Holuba v Holicích.

Začátek expozice

Výstava je umístěna v přízemní budově, což je pro turisty na vozíčku skvělá zpráva, protože bezbariérový přístup je tak samozřejmostí. Nejdříve si návštěvníci zhlédnou asi 10 minutový film, který seznamuje s tím, kdo vůbec Dr. Emil Holub byl. A poté už sami procházíte sami celou expozici. Celá prohlídka trvá asi hodinu.

Čím se expozice zabývá?

Expozice muzea je zaměřena na život a práci Dr. Emila Holuba a jeho manželky Růženy. K vidění jsou exponáty z afrických výprav nebo vzácné osobní předměty obou manželů. Také si můžete vyzkoušet své znalosti o Africe a Dr. Holubovi v podobě tajemných skříněk, ukrývající africké předměty nebo stavebnice, puzzle či skládačky. To vše je k nalezení v hracím koutku. Dokonce i prckové se zde zabaví, mohou si osedlat modely malé zebry, lva nebo se můžou zvěčnit v Trabantu, který v roce 2009 projel Afriku.

africke muzeum Emil Holub

Kdy se na výlet vydat?

Určitě si před jeho návštěvou ověřte otevírací dobu, je individuální.  V měsících duben, září, říjen je otevřeno každý den kromě pondělků, taktéž od května do srpna a od listopadu až do března muzeum otevírá na předem dohodnutou objednávku.

Určitě se máte na co těšit, jakmile vstoupíte do dveří, africká atmosféra na vás dýchne tak, že se rázem na tomto kontinentu ocitnete – a to nemusíte ani složitě a dlouze cestovat. Užijte si příjemnou zábavu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here