Jezero Hawea – málo známá krása Nového Zélandu

0

Není tomu tak dávno, co se okolo břehů jezera Hawea proháněli lidojedi a ptáci moa a každého nedomorodce, který se sem odvážil, čekala pomalá a bolestivá smrt. Dnes nás jezero Hawea uchvacuje svou krásou a jen znalci vědí, jak nedobytné ještě poměrně nedávno bylo.

VIDEO:

Jeho tvář se zrcadlí v horách a díky silným větrům nabídne u skutečně velké vlny, takže se tu budete cítit jako v oceánu. Navíc je opravdu dobře dostupné, z oblíbené Wanaky to sem nebudete mít více než 15 minut cesty autem. Přesto sem nemíří zdaleka tolik turistů, kolik si možná myslíte.

Měli byste vědět: Přesnější lokalizace zní: region Otago, Jižní ostrov Nového Zélandu

Piknik, procházky lesem i vodní sporty

Paleta činností, kterými tu můžete trávit volný čas, je velmi pestrá. Opravdu. Chcete si zalenošit na pláži? Láká vás surfování nebo máte chuť na pořádný piknik v náruči zeleně? To všechno pro vás Wanaka má.

Ale byla by škoda strávit celý den jen na jeho březích. Vydejte se pro neprozkoumaných stezkách až ke korytu řeky Timaru. Půjdete lesem, který vám v parných letních dnech poskytne příjemné osvěžení. Lepší najdete jen v samotném jezeru, jeho vody jsou totiž poměrně chladné po celý rok. Aby ne, má totiž ledovcový původ a blízké hory vám to vždycky rády připomenou.

Před 500 lety byste tu narazili i na ptáka moa

Možná jste o  něm už slyšeli. Dosahoval výšky tří až čtyř metrů, ovšem nebyl nijak útočný. I proto ho dokázali domorodci v poměrně krátkém čase vyhubit. Proč ne, když šlo o dostupný zdroj potravy. Na bílé kolonizátory tu pak už čekaly jen pověsti a legendy, kterým po dlouhou dobu nevěřili.

Až do 19. století však přímo k jezeru Hawea nikdo nepronikl. Proháněli se tu jen Maorové, kteří o toto území vedli nekonečné války. Dnes je celá scenerie přece jen o něco klidnější – jak se o tom koneckonců můžete přesvědčit i na našem videu.

 

Fotografie:

Ovce-u-jezera-Hawea
Ovce-u-jezera-Hawea

Novy-Zeland-priroda
Novy-Zeland-priroda

Jezero-Hawea
Jezero-Hawea

Hawea-Novy-Zeland
Hawea-Novy-Zeland

Hawea-jezero
Hawea-jezero

zdroj foto: envato

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here