Salzburg (nejen) v adventním čase. Co vidět a kde ušetřit

0
salzburg
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Salzburg: Tohle půvabné město v Rakousku rozhodně za návštěvu stojí. Ovšem míříte-li sem na víkendový nebo dokonce vícedenní výlet, může se vám pobyt tady pěkně prodražit. Naštěstí existuje jeden šikovný trik, o kterém však turisté často nevědí.

Jak si užít (nejen) vánoční Salzburg? Ptejte se na Salzburg card

Řeč je o Salzburgské kartě. Stačí si před vaší návštěvou promyslet, kam byste se chtěli vydat a na jak dlouho se v Salzburgu zdržíte. Je to důležitější, než si myslíte. Nejvýhodnější ceny platí totiž jen mimo sezónu – snad aby podpořily turistický ruch nebo jednoduše zpříjemnily cestování rodinám, pro něž je dovolená v klasickém termínu příliš drahá. V době hlavní turistické návštěvnosti samozřejmě k dostání též, ale připlatíte si za ni.

Salzburgská karta neplatí bez omezení, vybrat si musíte podle plánované doby pobytu

Svým majitelům nabízí spoustu výhod. Jako první je určitě třeba jmenovat jízdu v MHD. Tu máte se Salzburg card zcela zdarma. Stejné je to se spoustou muzeí a dalších zajímavých míst – u vstupu jen ukážete kartu a můžete si návštěvu užít bez omezení. Nechybí ani možnost různých slev do hotelů, wellness center apod. Jejich výše dosahují leckdy i 80 %. A kolik za ni zaplatíte?

Vyberte si, jak dlouho ji chcete využívat. Dostupné jsou varianty 24, 48 a 72 hodin a to v těchto cenových relacích:

Salzburg card – platnost 01. leden – 30. duben a 01. listopad – 31. prosinec

Dospělí:

24 hodin – 26 Euro

48 hodin – 34 Euro

72 hodin – 39 Euro

Děti:

24 hodin – 13 Euro

48 hodin – 17 Euro

72 hodin – 19,50 Euro

Salzburg card – platnost 01. květen – 31. říjen

Dospělí:

24 hodin – 29 Euro

48 hodin – 38 Euro

72 hodin – 44 Euro

Děti:

24 hodin – 14,50 Euro

48 hodin – 19 Euro

72 hodin – 22 Euro

Chcete-li mít jistotu, můžete si Salzburg card objednat už s předstihem – přijde vám až domů a vy už s ní do Rakouska pouze vyrazíte. Ale nechybí ani možnost jejího zakoupení na recepci prakticky jakéhokoliv hotelu, v informačním a turistickém centru apod.

salzburg mesto

Nejzajímavější památky Salzburgu, kde díky téhle vychytávce platit určitě nebudete

Cestujete s dětmi? Pak určitě nesmíte minout Salzburgskou zoo Hellbrunn u Anifu. Potěší půvabnými výběhy, skvěle přizpůsobenými návštěvníkům – vždycky v nich uvidíte něco zajímavého. Připravte se ovšem také na dlouhou procházku, protože značnou část zoo pokrývají lesy, v nichž není kromě divoké přírody k vidění vůbec nic.

A kam dál? Určitě do zámku Mirabell. V létě vás oslní svými nádhernými zahradami, ale ani v zimě není k zahození. Potěší krásnými interiéry a sochami v okolním parku. A chcete-li se projet lanovkou, zamiřte do pevnosti Hohensalzburg, tyčící se na kopci nad městem. Je opravdu obrovská a bude vám chvíli trvat, než ji projdete – pro opravdové fajnšmekry, kteří chtějí prozkoumat každý zapomenutý kout, může jít klidně o výlet na půl dne. A dole na vás čeká i dobře zásobená restaurace.

Zajímavé je také letiště – konkrétně Hangár 7, pokud budete chtít uniknout od všech těch historických památek a zajímavostí. Je to vlastně takové muzeum, kde na vás čekají třeba i formule nebo závodní auta (tedy kromě letadel, samozřejmě).

Ujít by vám neměl ani Mozartův rodný dům a Salzburgské muzeum, kvůli nimž sem koneckonců většina návštěvníků míří. V době adventu tu probíhají četné zajímavé akce, na náměstí uvítá návštěvníky i adventní tržiště s mnoha typickými pochutinami a autentickými suvenýry. Tečkou pak může být třeba projížďka po řece nebo návštěva kláštera sv. Petra. Ale to už se dostáváme daleko za hranice jednoho víkendového výletu, takže pokud můžete, vyhraďte si na návštěvu Salzburgu alespoň ten prodloužený!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here