Podzim v Dolním Rakousku: Co vidět a kde pořídit krásné fotografie

0
rakousko
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                  zámek Hof

Jedno z nejlepších období pro podniknutí aktivního výletu, turistiky, dopřáním si procházek a užití si pohledu na skvostnou a barevnou krásu, kterou nám servíruje sama příroda. Pokud se vypravíte kousek za hranice naší země, bohaté menu plné podzimních zážitků na vás čeká v Dolním Rakousku. Podzim zde nabízí vyžití pro nadšené turisty, milovníky zvířat, vášnivé fotografy. Destinace, která je vhodná pro jednotlivce, rodiny s dětmi i seniory.

Jízda ozubenou dráhou na nejvyšší horu Rakouska

Pro ty, kdo mají rádi skalnatou přírodu, stejně tak pro rodiny s dětmi i seniory doporučujeme užít si jízdu ozubenou dráhou neboli zubačkou Schneebergbahn. Jde o velmi pohodlnou jízdu, kterou byl příjemně překvapen i sám císař František Josef I. Stalo se tak v roce 1902. Ozubená dráha vozí turisty na nejvyšší horu Dolního Rakouska. Samotná cesta je nejen příjemná, ale nabízí i jedinečnou podívanou na krásu přírody, horská zvířata. Místo, které je návštěvníky vyhledáváno a mnozí se sem rádi vracejí, neboť si zde můžete pochutnat i na vyhlášené místní specialitě – schnneberské buchtičky.

Pro malé i velké milovníky fauny

Dolním Rakousku se nachází více míst, kam se můžete vypravit za zvířaty a spatřit i méně obvyklé druhy. Zoologická zahrada Kernhof je známá i jako tzv. bílá zoo, jelikož zde kromě velbloudů, lam, nosálů a dalších krasavců ze zvířecí říše, můžete vidět tygry. Jde o jedno z nejmodernějších zařízeních pro tygry v Evropě. Je tu i tygří školka. V zoologické zahradě žijí sněžní leopardi jako jediní v Dolním Rakousku.

Dalším zajímavým tipem na výlet v Dolním Rakousku je bezpochyby Medvědí les v Arbesbachu, který je azylem pro medvěda hnědého. Jde o zvířata původně žijící v zajetí soukromých chovatelů či cirkusů, která byla přemístěna do přírodního prostředí s podmínkami, které odpovídají jejich potřebám. Medvědi mají k dispozici zalesněnou plochu, v některých rybnících se mohou i koupat a hrát si. Nejen medvědí obyvatelé, ale i návštěvníci v oboře zažijí mnoho zábavy, prohlídky, naučnou stezku a výstavy, které vám zprostředkují pohled na běžný den medvěda.

priroda
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                               vyhlídková terasa Skywalk

Za barokní krásou

Pouhou hodinu od Vídně v krásné přírodní scenérii se nachází zámek Hof. Je největším a nejkrásnějším barokním komplexem celé Rakousko-uherské monarchie. Skvostný zámek, na jehož původním místě stávala v době středověku pevnost, v pramenech uvedená coby „Veste Hof“. Pevnost byla po dlouhou dobu ve vlastnictví rodu Eckartsauerů. Když byla pevnost poškozena povodněmi, došlo k výstavbě nového objektu, tj. zámku.

Zámek Hof se rozprostírá na ploše o více jak 50 hektarech. Postaven byla pro prince Evžena Savojského, za vlády Marie Terezie se stal největším venkovským zámeckým komplexem Rakouska. Zámek Hof, to není jen velkopanské sídlo, ale také impozantní zahradní park, statek s florou i faunou, interaktivní Dětský a rodinný svět umožní proměnit barokní éru v požitkový zážitek. Po celý rok tu na návštěvníky čeká řada akcí. Však zámek ročně přiláká tisíce návštěvníků.

Místa pro užití si krás a pořízení nejlepších fotografií

Na stezce světového kulturního dědictví Wachau dlouhé 180 kilometrů máte ty nejkrásnější stezky v údolí Dunaje, je tu spousta romantických zřícenin, hradů, klášterů, vinařská oblast s kamennými terasami, nádherné Kittenberské zahrady, kdy jde o 30 tematických zahrad fascinující typovou rozmanitostí, klikaté stezky a bezmezné bohatství barev. Zde pořídíte skvostné fotografie. Stezka spojuje 13 obcí oblastí Wachau, které jsou zaspané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dálková trasa se dělí na 14 etap. Můžete zde navštívit mnoho míst, jako je zámek Arstetten či baziliku Maria Taferl.

Dalším pozoruhodným místem pro návštěvu a užití si fotografování nabízí přírodní park Hohe Wand, jenž se nachází pouze 40 minut od Vídně. Zde máte k dispozici jedno z nejvíce fotografovaných míst a tím je skalní masiv v Gutensteinských Alpách. Pokud se vydáte stezkou Felsenpfad, tak po zdolání 200 ocelových schodů je možné prozkoumání parku z dostatečné výšky. Mezi zajímavá místa pro pořízení fotek je vyhlídková terasa Skywalk.

Nezapomenutelnou vinařskou dovolenou najdete na stezce Retz vedoucí přes vinice a malebné sklepní uličky. Zde se nachází i největší vinný sklep Retzer Erlebniskeller. Na turistické trase vzdálené jen hodinu od Brna stojí za vyfocení větrný mlýn, který najdete přímo v Retzu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here