Podkrušnoshorský zoopark v Chomutově potěší nejen děti

0
Zoopark Chomutov plánek

Věděli jste, že nejupřímnější oči mají němé tváře? Zkuste se do nich někdy zahledět a uvidíte sami. Proč to nezkusit například v podkrušnohorském zooparku?

Tenhle zoopark, známý také jako Zoo Chomutov je specifický tím, že i přesto, že se jedná o nemjmladší zoo u nás, tak z hlediska rozlohy se umístila na prvním místě. Jeho rozloha čítá až 120 hektarů a je zároveň příspěvkovou organizací Chomutova.

Pokochat se zde můžete pohledem na až 161 druhů zvířat a nechybí dokonce ani ohrožené druhy, které jsou zapsány v Červené knize IUCN. Největšími lákadly mezi zvířaty jsou pro návštěvníky levhart sněžný, velbloud dvouhrbý či dokonce zubr evropský.

Těšit se můžete na mnoho pavilonů

Mezi prvními stavebními pracemi bylo také vystavení pavilonu akvária a terária, díky němuž se zoo stala členem Světové asociace zoologických zahrad a akvárií, Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií a dokonce i Euroasijské asociace zoologických zahrad a akvárií.

V případě, že se všech zvířat dostatečně nabažíte, můžete zde navštívit také skanzen Stará Ves – Centrum krušnohorského lidového umění, jehož skvostem je typický hrázděný statek s dobovým zařízením, ve kterém jsou vystaveny staré zemědělské stroje a techniky. Mimo jiné navštívíte i staroslovanskou a starogermánskou chýši, kapličku, větrný mlýn, který dokonce dodnes funguje. Kdyby na Vás po celé této prohlídce náhodou padla únava, můžete si oddechnout u zrekonstruovaného rybníka či v lipové aleji, které se nachází přímo uprostřed Staré vsi.

Výlet do zoo bude pro Vás, ale i pro Vaše děti nejenom poučný, ale i zábavný. Zoopark totiž nabízí pro ty nejmenší projížďku místní lokálkou jménem Amálka, pro ty větší je zde připraven Safari Expres, který jezdí přímo z areálu zooparku. Dokonce milovníci koní si zde přijdou na své a můžou sledovat výcvik mladých koní a jezdců.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here