Sklárny Moser. Vydejte se na exkurzi a poznejte tajemství sklářské výroby

0
Sklárny Moser

Sklárny Moser – Máte žízeň, jdete se napít, nalejete si pití do sklenice – taky Vám to přijde jako úplná samozřejmost? Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jakou mají vůbec sklenice historii? Že za každým pohárkem stojí někdo nebo něco, kdo jej musel vyrobit a dát si s nimi práci? Přesně tyhle procesy a mnoho dalšího můžete obdivovat ve sklárnách Moser v Karlových Varech.

Karlovy Vary nejsou proslulé pouze svými věhlasnými lázněmi, ale také svým sklářským uměním. Tohle rukodělné řemeslo má svou tradici již od roku 1893. Že mají sklárny bohatou historii se na vlastní oči dozvíte při prohlídce muzea a dokonce i hutí. Zde také můžete na vlastní oči vidět proces foukání a tvarování skla a se vším, co s jeho zpracováním souvisí.

V muzeu je možno vidět veškeré skvosty, které ve sklárnách vznikly a stejně tak si užít prezentaci všech postupů či výrobního nářadí. V případě, že Vás výrobky okouzlí natolik, že si je budete přát mít doma, tak si je můžete dokonce zakoupit v místní prodejně. Odnést si domů můžete nejenom dárkové sklenice, porcelán či granát, ale také dokonce skvěle padnoucí bižuterii.

Výstava ve sklárnách Moser

Výstava je obohacena o audio průvodce, sedm dokumentárních pořadů dokonce v devíti světových jazycích. Vše probíhá v moderních interiérech a čeká Vás zde kompletní průřez historie výroby skla až po současnost.

Sklárny jsou pro Vás otevřeny po celý týden a máte dokonce možnost si za mírný poplatek všechno nafotit či natočit, abyste si mohli celý zážitek znovu doma oživit či se o něj podělit i se svými známými.

Všechny zážitky a nově nabyté informace můžete vstřebat v místní kavárně Moser, vychutnat si kávu či domácí koláče a současně se kochat výhledem na náměstí Ludwiga Mosera a příjemně tak zakončit Váš výlet.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here